Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zatankował paliwo na stacji i odjechał. „Zapomniałem zapłacić”

Policjanci ze Świdnika zatrzymali obywatela Ukrainy, który zatankował samochód i odjechał ze stacji bez płacenia za paliwo. Jak się okazało 31-latek kierował autem, pomimo posiadania zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przedwczoraj piaseccy policjanci otrzymali informację, że na stacji paliw w Kębłowie doszło do kradzieży paliwa. Funkcjonariusze dysponując opisem pojazdu i wizerunkiem kierującego podjęli penetrację rejonu przyległego do miejsca zdarzenia.

– Na jednym z parkingów w Piaskach zauważyli pojazd marki Mitsubishi, odpowiadający opisowi zgłaszających kradzież. Następnie dotarli do właściciela tego pojazdu. Okazał się nim 31-letni obywatel Ukrainy, czasowo mieszkający w Piaskach. Mężczyzna potwierdził, że rzeczywiście tankował paliwo i całkiem zapomniał by zapłacić. Wizerunek mężczyzny potwierdzili również pracownicy sklepu. Mężczyzna uiścił opłatę za paliwo. Za kradzież dostał mandat karny – relacjonuje komisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Jak się okazało w trakcie sprawdzania 31-latka w policyjnej bazie danych, posiada on na swoim koncie trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa niestosowania się do wyroku sądu. Niebawem obywatel Ukrainy ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

28 komentarzy

  1. Za złamanie prawa w Polsce przez obcokrajowca powinna być deportacja. Nie ważne co zrobił powinien zostać deportowany z zakazem wjazdu na conajmniej 3 lata. Może w końcu uważali by na to co robią i respektowali kraj do którego przyjechali.

  2. I takiego Pana bardzo proszę odstawić na granicę a ukrainskie służby odpowiedzialne za pobór już nim troskliwie się zajmą.
    I to powinno być jedyna czynnosci przeprowadzana wobec męzczyzn z ukrainskim obywatelstwem łamiącuch prawo w polsce.

  3. Kierowcabombowca

    Może w końcu ogarniemy się i zaczniemy deportować wszystkich obcokrajowców popełniających przestępstwa?

Dodaj komentarz

Z kraju