Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zatankował ciężarówkę i odjechał bez płacenia. Obywatel Rosji myślał, że…nie zatankował

Policjanci zatrzymali 62-letniego obywatela Rosji, podejrzanego o kradzież ponad 150 litrów oleju napędowego. Mężczyzna zatankował ciężarówkę i odjechał ze stacji paliw. Został zatrzymany w drodze na przejście graniczne.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek na stacji paliw w gminie Zalesie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca samochodu ciężarowego zatankował ponad 150 litrów oleju napędowego, jednak nie uregulował rachunku opuszczając teren stacji.

Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca ciężarówki wszedł na teren stacji pytając o możliwość zapłaty kartą. Kiedy otrzymał informację, że jego karta nie działa wyszedł z budynku i opuścił teren stacji. Nie poinformował jednak pracowników, że zdążył już zatankować paliwo za kwotę ponad tysiąca złotych.

Policjanci ustalili pojazd i zatrzymali kierującego w kolejce ciężarówek oczekujących na możliwość wjazdu na przejście graniczne. Okazało się wówczas, że jest to 62-letni obywatel Rosji. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył, że był przekonany, że nie zatankował. 62-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego gotówkę w kwocie 2 tysięcy złotych. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

34 komentarze

  1. zabrac ciezarowke i caly jego majatek przekazac dla mieszkancow naszego kraju 🙂

Z kraju