Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zasnął za kierownicą, uderzył lexusem w barierę energochłonną

W piątek rano na drodze S12 na wysokości miejscowości Chrząchówek doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca lexusa zjechał z drogi i uderzył w barierę energochłonną.

Do zdarzenia doszło w piątek rano na drodze S12 na wysokości Chrząchówek w powiecie puławskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy zjechał z drogi i uderzył w barierę energochłonną.

Pojazdem marki Lexus kierował 32-latek z Lublina. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ze zmęczenia zasnął za kierownicą, a następnie zjechał z pasa ruchu na pas zieleni i uderzył w barierę energochłonną.

Na szczęście, poza ogólnymi potłuczeniami, 32-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Jak wykazało badanie, mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

(fot. Policja Puławy)

5 komentarzy

  1. eh szkoda… stary piękny lex! to były dopiero auta z klasą, a nie co teraz plastikowe zabawki z silniczkami od kosiarek!

  2. Biedaczek wyczerpany miłością – ze szczęścia nie opanował (k)Leksika 😉

  3. Karą za zaścięcie? Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń karać można tylko coś na co ktoś miał wpływ i było od niego zależne. Niedługo za oddychanie będzie mandat…

    • przemęczenie prowadzące do niekontrolowanego zaśnięcia jest od człowieka zupełnie niezależne?
      a może obudził się, wypił kawę, wsiadł za kółko i po 20 kilometrach nagle zasnął?

  4. czy jak ktoś dostanie zawału serca też będzie ukarany mandatem (tak jak na zaśnięcie tak i na inne choroby związane z utratą świadomości nie mamy wpływu)