Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zasnął za kierownicą mercedesa, w aucie pracował silnik. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila

31-latek siedzący za kierownicą mercedesa miał niemal 1,5 promila. Mężczyzna zasnął w aucie po tym, jak wjechał na parking, pozostawiając auto na wjeździe. Wkrótce jego zachowanie oceni i wyceni sąd.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 22.00 w miejscowości Leśna Podlaska w powiecie bialskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca mercedesa może być nietrzeźwy. Zgłaszający relacjonował, że mężczyzna wjechał na jeden z parkingów w miejscowości Leśna Podlaska. Zaparkował pojazd na wjeździe, po czym zasnął za kierownicą samochodu z nadal pracującym silnikiem.

– Patrol, który dotarł na miejsce potwierdził zgłoszenie. Za kierownicą osobówki siedział 31-latek, od którego czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Urządzenie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wykonane zostało też badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić stan w jakim znajdował się mężczyzna w chwili zdarzenia. Ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych do 15 lat. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

4 komentarze

  1. Ja słyszałem że to jakiś ksionc młody był..

  2. Miał zamarznąć?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo