Zaproszenie na spotkanie z Bernardem Ollivierem

Bernard Ollivier, znany francuski dziennikarz, autor książki „Życie zaczyna się po 60-tce” oraz twórca nowatorskiego programu resocjalizacyjnego młodych więźniów „Próg” zagości w Lublinie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 17 marca o godzinie 18.30 w sali szkoleniowej Centrum Wolontariatu w Lublinie przy ul. Głębokiej 17.

Bernard Ollivier jest twórcą metody przemiany młodych więźniów poprzez pieszą wędrówkę, która jest zaskakująco skuteczna. Przez 20 lat praktyki we Francji 8 na 10 więźniów nie wróciło za kraty. W wersji francuskiej więźniowie idą z opiekunami od Pirenejów do Santiago de Compostela i z powrotem. W ubiegłym roku metodę ta została zaaplikowana w Polsce, na Lubelszczyźnie. Dziesięciu młodych więźniów poszło w asyście „słuchających przyjaciół” z Lublina do Zgorzelca. Do dziś żaden z nich nie wrócił do więzienia, dziewięciu już pracuje, jeden „odpłynął”, ale nadal nie popadł w konflikt z prawem. Można pokpiwać i wątpić, ale resocjalizacja przez wspólne wędrowanie i rozmowę okazuje się niewiarygodnie efektywna.

Podczas spotkania Bernard Ollivier opowie o doświadczeniach opracowanej przez siebie metody resocjalizacyjnej, a także o swoich doświadczeniach pieszych wędrówek po całym świecie. Francuska metoda resocjalizacji znalazła swoje odbicie w projekcie realizowanym przez lubelskie Stowarzyszenie POSTIS. Na spotkanie zapraszają Stowarzyszenie Solidarności Globalnej i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Wstęp wolny.

2014-03-17 12:35:18
(fot. mat. organizatora)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności