Nielegalne automaty do gier w centrum Lublina

Dwanaście działających bez zezwolenia automatów do gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej i Policji z Lublina. Urządzenia stały w jednym z lokali w centrum Lublina.

Celnicy wspólnie z policjantami, skontrolowali znajdujący się w centrum Lublina salon gier w środę (12.03). Na miejscu znaleźli dwanaście włączonych i gotowych do gry urządzeń. Automaty oznaczone były informacją, że nie podlegają regulacjom ustawy o grach hazardowych.

-Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, w trakcie których odtworzono też gry na tych urządzeniach, wskazały jednak na możliwość uzyskania wygranych rzeczowych i losowy charakter samych gier. Automaty działały więc nielegalnie. Na urządzeniach umieszczono informację, że pieniądze z wygranych wypłacają pracownicy, co sugeruje że w lokalu realizowane były wygrane pieniężne. Potwierdziła to znaleziona na miejscu dokumentacja rozliczeniowa, prowadzona na wzór legalnie działających salonów gier – informuje rzecznik Izby Celnej.

Celnicy zatrzymali wszystkie dwanaście maszyn. Postępowanie w te sprawie prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

W myśl obowiązującego prawa urządzanie gier hazardowych dopuszczalne jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie o grach hazardowych. Prowadzenie gier bez wymaganego prawem zezwolenia jest przestępstwem i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat.

2014-03-17 12:44:12
(fot. Izba Celna)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Biedne „zatrzymane” maszyny. Jak dostaną chociaż 2 z trzech lat do odsiadki, zardzewieją w mamrze jak nic, albo jeszcze szybciej.

  2. Nie bądź taki cwany. Mieszkam w bloku i pode mną urządził facet salon gier na automatach. Oczywiście nielegalny. Życzę ci żebyś mieszkał w takich warunkach ciupciasku.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021