690 680 960

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę do Janowca (panoramy 360)

Razem ze zwiedzajlubelskie.pl zapraszamy na wirtualną wycieczkę do Janowca nad Wisłą.

Janowiec jest wsią znajdującą się w pobliżu Kazimierza Dolnego. Niegdyś nosił nazwę Serokomla. Z Kazimierza do Janowca można dostać się między innymi promem, który jest czynny od kwietnia do listopada.

Zamek kiedyś był siedzibą znamienitych polskich rodów: Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Wzniesiony został w XVI wieku jako forteca, a w późniejszych wiekach przebudowany na rezydencję pałacową. Często zmieniał swoich właścicieli, był też niszczony i odbudowywany. Dziś mieści się w nim Muzeum Zamek w Janowcu.

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę do Janowca (panoramy 360)

Ta imponująca budowla znajduje się na wysokim brzegu doliny Wisły. Zwiedzając Janowiec jest się pod ogromnym wrażeniem zamku, lecz nie sposób zauważyć malowniczej natury, która w sposób fascynujący otacza zabytek.

Jak głosi legenda w nocy na zamku można spotkać Czarną Damę (Helenę Lubomirską dziedziczkę fortuny), która zakochała się w ubogim mężczyźnie. Ojciec nie akceptował jej wybranka i zamknął ją w komnacie, aby zapomniała o swojej miłości. Zrozpaczona dziewczyna po kilku miesiącach wyskoczyła z okna.

Na Panoramie 360° można zobaczyć: dziedziniec zamkowy, panoramę ze wzgórza zamkowego, zalew oraz rynek w Janowcu.

2014-12-14 11:52:19
(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas