Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zapalają znicze dla pacjentów i medyków zmarłych z powodu niewydolność systemu zdrowia w dobie COVID-19

Od poniedziałkowego poranka trwa w całym kraju akcja „Zapalmy znicz dla zmarłych pacjentów i medyków”. Osoby biorące w niej udział chcą w ten sposób upamiętnić pacjentów oraz pracowników służby zdrowia zmarłych z powodu niewydolność systemu zdrowia.

Dzisiaj Porozumienie Rezydentów w całym kraju organizuje akcję „Zapalmy znicz dla zmarłych pacjentów i medyków”. Ma on być wyrazem pamięci o pacjentach i medykach, którzy zmarli z powodu przepracowania i braku środków ochrony osobistej. Jak piszą organizatorzy, to znicze dla systemu, który właśnie ostatecznie się zawalił.

– Nie możemy pogodzić się ze stratą i poczuciem, że można było jej uniknąć, dzięki odpowiednim przygotowaniom. Czujemy się oszukani przez rząd. Brakuje leków, brakuje środków ochrony osobistej, brakuje procedur, brakuje ludzi. Brakuje wszystkiego. Z pompą ogłaszane są podwyżki wynagrodzeń za walkę z COVID-19, których nikt dotąd nie widział. Domagamy się natychmiastowych zmian w ochronie zdrowia dla dobra pacjentów. Chcielibyśmy otrzymać wsparcie, a czujemy się pozostawieni sami sobie – informują organizatorzy.

W Lublinie znicze pojawiły się m.in. przed szpitalem przy ul. Jaczewskiego oraz przed budynkiem COZL.

(fot. nadesłane)

15 komentarzy

  1. Kto wymyśla takie glupio-inteligentne akcje?
    Chcesz wspomóc, kup, ale po co jakaś ideologia poległych lekarzy i innych pokemonów. Ciemnogrod

Wiadomości z info112