Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamykają most w Mełgwi. Kierowców czeka kilka miesięcy utrudnień

Blisko trzy miesiące kierowcy jadący do Mełgwi będą musieli korzystać z objazdów. Nieznacznie skrócona zostanie również trasa autobusu linii nr 5.

W środę 6 września ruszają prace związane z przebudową mostu w Mełgwi. Ze względu na zakres prac, ul. 3 Maja znajdująca się w ciągu drogi powiatowej nr 2021 L, będzie wyłączona z ruchu. Przez najbliższe 3 miesiące ekipa drogowców wykona przebudowę nadwyrężonej dużym natężeniem ruchu konstrukcji mostowej oraz ułoży nową nawierzchnię.

Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Objazd będzie wytyczony drogami powiatowymi oraz gminnymi, o jego przebiegu poinformują kierowców znaki pionowe. Przewidywany termin zakończenia prac został ustalony na dzień 30 listopada 2017 r.

Niewielkiej zmianie ulegnie również trasa linii nr 5. Dokładnie chodzi o lokalizację przystanku końcowego Mełgiew 02. Zostanie on przeniesiony na ul. 3 Maja na wysokości stacji paliw. Autobusy linii 5 z ul. Lubelskiej w Mełgwi skręcą na teren stacji paliw, a następnie ze stacji skręcą w lewo w ul. 3 Maja, gdzie będzie zlokalizowany tymczasowy przystanek początkowy oraz końcowy.

40

(fot. lublin112)
2017-09-05 17:19:37

7 komentarzy

  1. Jeśli praca będzie szła tak jak na drodze między Podzamczem A Wierzchowiskami to skończą w listopadzie ale za rok ???

  2. Zero nadzoru A pracy jeszcze mniej.A jak widziałem tamtędy ma być zorganizowany kawałek objazdu.Mechanicy będą się cieszyć z wybitych zawieszeń . Dlaczego nikt się tym nie zajmie.Panowie mają chyba płacone na godziny dlatego tak to wygląda.

  3. Jak zaczną jeździć przez Minkowice, i ten drewniany mostek, to wiadomo co będzie następne do remontu…

  4. wszędzie jest tak samo: Jastków, Snopków, czy na ul. Głównej – most o długości 10 metrów robią pół roku! Wygra jakaś dwuosobowa firma i robią żółwim tempem

  5. a co Ci sie nie podoba na odcinku podzamcze wierzchowiska kierowiec