Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamykają kolejne szkoły i przedszkola w naszym regionie. Mieszkańcy mocno zaniepokojeni

Spory niepokój wśród mieszkańców Janowa Lubelskiego wywołała informacja dotycząca kobiety, przetransportowanej do szpitala w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Tymczasem kolejne gminy podejmują decyzję o zamknięciu szkół i przedszkoli.

Od środy 11 marca zamknięte zostają szkoły i przedszkola w Janowie Lubelskim. Ma to bezpośredni związek z mieszkanką miasta, która została przewieziona do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jak ustaliliśmy, kobieta od kilku dni miała objawy chorobowe, jednak kiedy poczuła się naprawdę źle, zgłosiła się do lekarza. Od razu wdrożone zostały obowiązujące w tego typu przypadkach procedury. Wszystko dlatego, że oprócz oznak choroby, mogła ona mieć kontakt z osobą z terenu objętego wysokim ryzykiem.

W trakcie konferencji związanej z pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa, który wystąpił u mieszkańca Niedrzwicy Dużej, wojewoda lubelski Lech Sprawka tłumaczył, że wie iż jedna osoba została przewieziona do szpitala i jest podejrzenie zakażenia, jednak nie ma jeszcze wyników badań.Tymczasem w mieście wdrożono działania podobne jak w gminie Niedrzwica Duża. Zapadła decyzja o zamknięciu placówek oświatowych. Wśród nich jest m.in. Szkoła Podstawowa im. Jana Zamoyskiego, Samorządowe Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, I Liceum Ogólnokształcące im. Porytowego Wzgórza.

– W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa od środy 11 marca do 25 marca Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim zostaje zamknięta. W tym czasie nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz opiekuńczo-wychowawcze – wyjaśnia Dyrektor Szkoły Agnieszka Trytek.

Podobne decyzje późnym wieczorem podjęto w kolejnych gminach. Jak tłumaczy Mirosław Żydek Wójt Gminy Konopnica, w związku z dynamiczne rozwijającą się niebezpieczną sytuacją związaną z koronawirusem i możliwymi kontaktami z zakażonymi osobami z sąsiedniej gminy Niedrzwica Duża, po konsultacjach z Kuratorem Lubelskim oraz dyrektorami szkół prowadzonymi przez gminę Konopnica, wydał zarządzenie o zawieszeniu do końca tygodnia zajęć w szkołach w Motyczu, Konopnicy, Radawcu Dużym, Zemborzycach Tereszyńskich oraz w Stasinie.

Również Barbara Zdybel, Wójt Gminy Strzyżewice, poinformowała o zawieszeniu zajęć dydaktyczno – wychowawczych, opiekuńczych i pozalekcyjnych we wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolu na terenie Gminy Strzyżewice. Wiadomość o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Wojciechów przekazał też Wójt Gminy Artur Markowski. Chodzi o szkoły w Łubkach, Maszkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie. Decyzje na razie dotyczą terminu do najbliższego piątku.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

43 komentarze

  1. Jak ma żąd nas chronić skoro pustaki jeżdżą nadal !!!! Kuszą ich tanie loty !!!! Powinni chorych zostawiać tam gdzie są i wyprowadzić całkowicie zakaz wjazdu i wyjazdu!!!!

  2. ja też jestem za zamknięciem szkół, wiele dzieci z zagrożonego terenu tj Niedrzwicy dojeżdża do szkół w Lublinie, każdy kolejny dzień to niepotrzebne ryzyko

  3. Ci z Bełżyc to chyba wszyscy tacy. Ja mam takiego jednego blisko. Niedorobiony totalnie, a w bloku wielorodzinnym, przed drzwiami do mieszkania sień. Cebula, gnijące kartofle i trociny spod zwierząt. Jak ma syf nie migrować?

  4. To będzie selekcja naturalna poszczególnych osób, każdy będzie się musiał zmierzyć z tym od tego nie ma ucieczki

Wiadomości z info112