Zamykają kolejne szkoły i przedszkola w naszym regionie. Mieszkańcy mocno zaniepokojeni

Spory niepokój wśród mieszkańców Janowa Lubelskiego wywołała informacja dotycząca kobiety, przetransportowanej do szpitala w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Tymczasem kolejne gminy podejmują decyzję o zamknięciu szkół i przedszkoli.

Od środy 11 marca zamknięte zostają szkoły i przedszkola w Janowie Lubelskim. Ma to bezpośredni związek z mieszkanką miasta, która została przewieziona do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jak ustaliliśmy, kobieta od kilku dni miała objawy chorobowe, jednak kiedy poczuła się naprawdę źle, zgłosiła się do lekarza. Od razu wdrożone zostały obowiązujące w tego typu przypadkach procedury. Wszystko dlatego, że oprócz oznak choroby, mogła ona mieć kontakt z osobą z terenu objętego wysokim ryzykiem.

W trakcie konferencji związanej z pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa, który wystąpił u mieszkańca Niedrzwicy Dużej, wojewoda lubelski Lech Sprawka tłumaczył, że wie iż jedna osoba została przewieziona do szpitala i jest podejrzenie zakażenia, jednak nie ma jeszcze wyników badań.Tymczasem w mieście wdrożono działania podobne jak w gminie Niedrzwica Duża. Zapadła decyzja o zamknięciu placówek oświatowych. Wśród nich jest m.in. Szkoła Podstawowa im. Jana Zamoyskiego, Samorządowe Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, I Liceum Ogólnokształcące im. Porytowego Wzgórza.

– W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa od środy 11 marca do 25 marca Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim zostaje zamknięta. W tym czasie nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz opiekuńczo-wychowawcze – wyjaśnia Dyrektor Szkoły Agnieszka Trytek.

Podobne decyzje późnym wieczorem podjęto w kolejnych gminach. Jak tłumaczy Mirosław Żydek Wójt Gminy Konopnica, w związku z dynamiczne rozwijającą się niebezpieczną sytuacją związaną z koronawirusem i możliwymi kontaktami z zakażonymi osobami z sąsiedniej gminy Niedrzwica Duża, po konsultacjach z Kuratorem Lubelskim oraz dyrektorami szkół prowadzonymi przez gminę Konopnica, wydał zarządzenie o zawieszeniu do końca tygodnia zajęć w szkołach w Motyczu, Konopnicy, Radawcu Dużym, Zemborzycach Tereszyńskich oraz w Stasinie.

Również Barbara Zdybel, Wójt Gminy Strzyżewice, poinformowała o zawieszeniu zajęć dydaktyczno – wychowawczych, opiekuńczych i pozalekcyjnych we wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolu na terenie Gminy Strzyżewice. Wiadomość o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Wojciechów przekazał też Wójt Gminy Artur Markowski. Chodzi o szkoły w Łubkach, Maszkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie. Decyzje na razie dotyczą terminu do najbliższego piątku.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

43 komentarze

 1. pacjenci są w PSK 1

 2. o chooleraa, to sie dzieje

  • Spokojnie Andrzej Duda nasz najlepszy i najbardziej szlachetny prezydent obroni nas wszystkich. On niczego się nie boi. Razem z Vateuszem zasłonią nas własną piersią żebyśmy wszyscy mogli razem zapixxxalać na 500+. A po wszystkim dostaną doktoraty z epidemiologi.

   • Dobrze, że nie chyży rój bo by było: „może i mamy kołonawiłusa ale za to z kłanu leci ciepła woda! W związku z tym nie musimy nic łobić, ewentualnie odebłać wam łesztę kasy z ofe”

 3. Równie dobrze można już ogłosić wakacje, bo przypadków zachorowań będzie przybywać, a nie ubywać. Za dwa tygodnie prawdopodobnie zawieszenie lekcji będzie przedłużone. I tak dalej, aż do gorącego lata i sezonowego zaniknięcia wirusa.

 4. W całym województwie powinni pozamykać szkoły… Jak najszybciej….

 5. dlaczego Wojciechów ????

 6. Apokalipsa!

 7. Głusk też zamyka szkoły.

 8. Szkoła w Mętowie gm. Głusk też zamknięta!

 9. Kobieta wróciła z Włoch,przychodziła do niej pielęgniarka robić zastrzyki od kilku dni,a piszecie że dopiero teraz się zgłosiła do lekarza.

  • CO TA BABA WRÓCIŁA Z WŁOCH I JESZCZE PRZYCHODZIŁA DO NIEJ PIELĘGNIARKA?! TO TERAZ TA PIELEGNIARECZKA ZARAZIŁA POL TEGO MIASTECZKA JANÓW!! NATYCHMIAST POWINNAŚ BYĆ PODJĘTA KWARANTANNA NA TYM TERENIE. WZIĘTE POD UWAGĘ ODIZOLOWNIE TEGO MIASTECZKA. BO TAK ITAK NASTPI ALE JAK BĘDZIE ZAPOZNO.

  • Stojeszyn pierwszy

   To dwie różne kobiety…..jedna z normalną grypą…ludzie….i z okolic a nie z lja….

 10. W Lublinie zamykać szkoły! A nie jeszcze dzieci z Sp7 do Kościoła prowadzą bo rekolekcje! A ksiądz kaszle…..

  • Rekolekcje to nie obowiązek. Nie chcesz – nie puszczasz. Rekolekcje, wycieczka itp. Zresztą w bieżącej sytuacji w ogóle trudno mówić o jakimkolwiek obowiązku.

 11. Mam puszczac jutro dziecko do szkoly???

  • Boniek… od kogo Ty spodziewasz się tu otrzymać odpowiedź…? Idź sobie pomyśl na spokojnie, albo posłuchaj radia, albo pomódl się, czy coś…

 12. To tylko uzmysławia jaka ciemnota jest u władzy. Idąc tym tokiem myślenia z powodu grypy na jesieni powinniśmy przestać wychodzić z domu i tak siedzieć aż do wiosny. Jedna osoba jest podejrzana a oni zamykają szkoły i przedszkola, Ciekawe z kim te dzieci mają zostać w domu. Rodzice mają brać urlop czy zwolnienie. Głupi ludzie powodują panikę.

  • „Głupi ludzie powodują panikę”
   Dear Mądry Mario. W tym wszystkim chodzi o to, żeby spowolnić epidemię. Żeby nasza „służba zdrowia” miała więcej czasu na przyjmowanie i leczenie potrzebujących. Zostaniesz w domu = nie złapiesz syfa = dasz jej ten czas (bo siedząc na d***e w domu nie zarazisz się, i nie zachorujesz).

   Wyobraź sobie, że żyjesz w maleńkiej wioseczce. Twoja rodzina i jeszcze cztery inne – razem pięć. I jest tam jeden maleńki szpitalik, co ma 1 miejsce na OIOM-ie i 1 respirator. I teraz: jak zachoruje tylko Twoja babcia i nikt inny, to ją przyjmą, podłączą do respiratora, i wyleczą. A jak wszystkie rodziny „nie będą panikować”, jeśli będą pętać się gdzie nie trzeba, wyjeżdżać do Włoch itp, i zachoruje 5 babć jednocześnie – to przyjmą i podłączą i wyleczą tylko jedną babcię (mają tylko jedno miejsce na OIOMie i 1 respirator, nadążasz…?), a pozostałe cztery pójdą do ziemi. Teraz coś rozumiesz?

   • Osoby taki jak Mario nie nadazaja i szkoda im cos tlumaczyc. Dla nich to zwykla grypa, tyle samo osob choruje co na grype, i na grype tez czasem ktos umrze. Caly ten zamęt to wg nich rozdmuchany temat przez media lub czesc teorii spiskowej.

    • Jeszcze nikt nie umarł w Polsce na tego wirusa a panika taka jak by z 1000 osób umarło. Na tego wirusa umiera pewnie mniej osób niż na grypę. Teoria spiskowa nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli uważasz że siedzenie zamkniętym w domu pomoże Ci nie zachorować to sobie siedź. Starsi ludzie są najbardziej narażeni na konsekwencje zarażenia a i tak namawiani są żeby jeszcze częściej chodzić do kościoła. Uważasz ze nie ma w tym biznesu ? Jak można być takim ciemnym żeby nie widzieć tej psychomanipulacji. Po wyborach prezydenckich zobaczycie ile będzie nas kosztowało to wywalanie pieniędzy dla naszego dobra przez nasz rząd. Polityka straszenia nas przez media jest uprawiana non stop bo człowiekiem przestraszonym można łatwiej manipulować. Wszyscy stracą na tej panice oprócz tego kto rządzi mediami w Polsce bo jest największym reklamodawcą a mianowicie przemysł farmaceutyczny. Jeszcze nie było zachorowania w województwie lubelskim a już wojewoda przeznaczył prawie 10 milionów z naszych pieniędzy na sprzęt medyczny. Łatwo się wydaje cudze pieniądze tłumacząc komuś że to dla jego dobra. Dalej oglądajcie wiadomości i dajcie sobą manipulować. Łatwiej jest kogoś oszukać niż mu udowodnić, że został oszukany.

     • Czyli liczba chorych, zmarłych w Chinach czy we Włoszech to fikcja? Te kraje bez powodu zrujnowaly swe gospodarki lub bylo to zamierzone np. zeby zarobily hurt farmaceutyczne? A moze Polska to kraj wybrany którego to nie dotknie?

     • nawet jeśli to wiesz jak to płuca sponiewiera ?…NIEODWRACALNIE !

   • Moda taka jest, że najmądrzejsi są ci którzy nie dają się zastraszyć zmyślonymi chorobami.

  • @mario, zgadzam się ciemnota rządzi tym krajem, ale! Nie lekceważ koronawirusa, bo działa z zapalnikiem czasowym, gdzie symptomy grypy występują już na drugi dzień, co ułatwia diagnostykę , zaś koronawirus inkubuje ok14 dni. Wiesz co to znaczy? Że możesz zarażać przez dwa tygodnie nawet nie będąc tego świadomym, teraz rozumiesz środki zaradcze? I o ile Ty możesz w ogólne tego nie odczuć to starsi ludzie ,z przewlekłymi powikłaniami i schorzeniami nie będą mieli tyle szczęścia.

 13. Najgorsi są Ci co objawów nie mają a wg statystyki jest ich większość. Zombie roznoszą chorobę i dopada oba słabsze organizmy. Po lokalnym przypadku widać jak to działa.

 14. Do MPK jaki Ty jesteś słaby, chociaż pisać możesz, już jak poszczekasz sobie…lepiej jest A od Prezydenta to się odwal.

 15. Łysy z włosami

  Po co tłumaczysz, i tak nie zrozumie. Zaraz przyjdzie kolejny, napisze takie same wypociny jak „mario” tyle że pod kolejnym artykułem

 16. Mam nadzieję że nauczyciele nie dostaną wypłaty za tą labe.

 17. Mieszkaniec Niedzwicy

  Walking Dead staje się prawie rzeczywistością.

 18. Za 2 miliardy TVPis z pewnością obroni nas przed CV. Zamiast reklam będą nadawać instrukcje mycia rąk. PAD wie co robi

 19. Powinni ukarać pacjentkę za zatajenie informacji że miała kontakt z osobą z Włoch

 20. W Niemcach też coś „pykło”. Czekam na info o zamknięciu szkoły. [email protected]#%!ni globtroterzy wracają z zagranicy!

 21. Jak ma żąd nas chronić skoro pustaki jeżdżą nadal !!!! Kuszą ich tanie loty !!!! Powinni chorych zostawiać tam gdzie są i wyprowadzić całkowicie zakaz wjazdu i wyjazdu!!!!

 22. ja też jestem za zamknięciem szkół, wiele dzieci z zagrożonego terenu tj Niedrzwicy dojeżdża do szkół w Lublinie, każdy kolejny dzień to niepotrzebne ryzyko

 23. Ci z Bełżyc to chyba wszyscy tacy. Ja mam takiego jednego blisko. Niedorobiony totalnie, a w bloku wielorodzinnym, przed drzwiami do mieszkania sień. Cebula, gnijące kartofle i trociny spod zwierząt. Jak ma syf nie migrować?

 24. To będzie selekcja naturalna poszczególnych osób, każdy będzie się musiał zmierzyć z tym od tego nie ma ucieczki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online