Zamość: Skradli narzędzia warte 3 tys. złotych

Zamojscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat, mieszkańców Zamościa. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych tuż po dokonanym włamaniu do budynku nieczynnej stacji paliw.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci patrolujący miasto zauważyli na ul. Granicznej dwóch mężczyzn, którzy na widok oznakowanego radiowozu schowali się za budynkiem. Mundurowi wylegitymowali młodzieńców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 28 i 29 lat. Mężczyźni posiadali przy sobie dwie walizki z elektronarzędziami. W niedalekiej zaś odległości w trawie mundurowi ujawnili porzucony kompresor, myjkę ciśnieniową i niwelator.

Zamościanie utrzymywali, że z porzuconymi przedmiotami nie mają nic wspólnego, wracają z pracy a walizki, w których znajdowały się młoty udarowe są ich własnością. Policjanci widząc świeże skaleczenia na dłoniach jednego z mężczyzn, nie dali im wiary. Stróże prawa sprawdzili okoliczne zabudowania. Okazało się, iż w pobliskim budynku stacji paliw wybita została szyba. Pod zarzutem włamania obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni byli pod działaniem alkoholu. Starszy w organizmie miał ponad 1,5 promila, młodszy niecałe 0,5 promila. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. Właściciel budynku straty spowodowane włamaniem oszacował na kwotę blisko 3 tys. złotych – informuje rzecznik zamojskiej policji nadkom. Joanna Kopeć.

Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)