Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamość: Napełniają staw w Parku Miejskim

W stawie w Parku Miejskim w Zamościu wreszcie pojawi się woda. Rozpoczęło się napełnianie sadzawki.

Zamojski Park Miejski w końcu odzyskuje pełny blask, po dwóch latach do stawu powraca również woda. W sobotę rozpoczęło się napełnianie parkowego stawu i z dnia na dzień poziom wody podnosi się o kilka centymetrów. Ze względu że zbiornik jest zasilany wodą z przepływającej przez miasto rzeki Łabuńki, jego napełnianie z pewnością potrwa kilkanaście dni. Gdy zostanie on już napełniony, będzie cieszył oko turystów jak i spacerowiczów aż do późnej jesieni. Przed pierwszymi przymrozkami woda ponownie zostanie spuszczona.

W ramach prac dno stawu zostało oczyszczone, wybudowano również nowe ujęcie wody z rzeki Łabuńki. W rejonie murku oporowego zabudowana została skarpa a także przystań do cumowania kajaków. Z kolei park również znacznie się odmienił. Przez ostatnie dwa lata powstały nowe alejki, elementy małej architektury, nasadzono wiele zieleni zaś wszystko uzupełniły nowe kosze, lampy i ławki.

Staw zostaje napełniany wodą po gruntownym remoncie, jaki zarówno zbiornik jak i cały park przechodził przez ostatnie dwa lata. Był to jeden z największych projektów inwestycyjnych miasta w ostatnich latach. Na projekt „Zamość miasto UNESCO, Pomnik Historii RP produktem turystycznym polskiej gospodarki” o wartości 68 milionów złotych miasto wydało około 15 mln, resztę pokryły środki Unii Europejskiej. Remont samego stawu pochłonął 971 700 złotych.

Zamość: Napełniają staw w Parku Miejskim
Zamość: Napełniają staw w Parku Miejskim
Zamość: Napełniają staw w Parku Miejskim

(fot. lublin112)
2014-08-28 08:00:26

4 komentarze

  1. śliczna woda będą ziaby miały gdzie recholić

  2. Apolonia Pipkiewiczówna starsza

    Projektodawcy mostka – kładki widocznego na fotce, jakoś nie zabłysnęli pomysłowością.
    Wygląda to jak mostek nad rowem melioracyjnym między Pipidówką, a Zadupiem.
    Zero fantazji.

  3. Prawie taki sam jest w lublinku na przedłużeniu Muzycznej.