690 680 960

Zamość: „Łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego obywatela Włoch

Policjanci CBŚP, tzw. „łowcy cieni” zatrzymali w Zamościu poszukiwanego 46-letniego obywatel Włoch. Mężczyzna ma do odbycia ponad 17 lat kary pozbawienia wolności. Obecnie oczekuje na ekstradycję do Włoch.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymali informację od Squadra Mobile o tym, że 46-letni Gianni C. może przebywać na terenie Polski.

Squadra Mobile to biuro policji włoskiej, prowadzącej śledztwa mające na celu zidentyfikowanie przestępców i zebranie odpowiedniego materiału dowodowego. 46-latek poszukiwany był od października tego roku. Został wówczas skazany wyrokiem na karę pozbawienia wolności na ponad 8,5 roku. W listopadzie doszedł kolejny wyrok, tym razem 9 lat więzienia. Włoski sąd skazał go za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz defraudację kilku milionów euro i fałszywego ogłoszenie bankructwa w celu uniknięcia zapłaty zobowiązań.

W poszukiwania obywatela Włoch zaangażowali się policjanci z tzw. grupy „łowców cieni”. Funkcjonariusze w ciągu kilku dni wpadli na trop poszukiwanego.

 

 

46-latek był bardzo czujny, zmieniał miejsca zamieszkania. Przebywał w Polsce w kilku województwach, aż w końcu wpadł w Zamościu, po zorganizowanej przez policjantów zasadzce. Zatrzymanie było błyskawiczne. Mężczyzna wpadł w momencie próby wysłania przekazem pieniędzy do Kamerunu.

Gianni C. miał ukryte w odzieży kilkanaście kart kredytowych. Mundurowi ustalili, że 46-latek miał bardzo rozległe kontakty międzynarodowe. Świadczyć to może o tym, że niebawem mógł planować wyjazd z Polski.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która już rozpoczęła procedurę ekstradycyjną.

2017-12-09 18:58:15
(fot. wideo CBŚP)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3011zł -1.05%
  • GBP 5.2966zł -0.78%
  • EUR 4.6817zł -0.15%
  • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas