690 680 960

Zamość: „Łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego obywatela Włoch

Policjanci CBŚP, tzw. „łowcy cieni” zatrzymali w Zamościu poszukiwanego 46-letniego obywatel Włoch. Mężczyzna ma do odbycia ponad 17 lat kary pozbawienia wolności. Obecnie oczekuje na ekstradycję do Włoch.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymali informację od Squadra Mobile o tym, że 46-letni Gianni C. może przebywać na terenie Polski.

Squadra Mobile to biuro policji włoskiej, prowadzącej śledztwa mające na celu zidentyfikowanie przestępców i zebranie odpowiedniego materiału dowodowego. 46-latek poszukiwany był od października tego roku. Został wówczas skazany wyrokiem na karę pozbawienia wolności na ponad 8,5 roku. W listopadzie doszedł kolejny wyrok, tym razem 9 lat więzienia. Włoski sąd skazał go za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz defraudację kilku milionów euro i fałszywego ogłoszenie bankructwa w celu uniknięcia zapłaty zobowiązań.

W poszukiwania obywatela Włoch zaangażowali się policjanci z tzw. grupy „łowców cieni”. Funkcjonariusze w ciągu kilku dni wpadli na trop poszukiwanego.

 

 

46-latek był bardzo czujny, zmieniał miejsca zamieszkania. Przebywał w Polsce w kilku województwach, aż w końcu wpadł w Zamościu, po zorganizowanej przez policjantów zasadzce. Zatrzymanie było błyskawiczne. Mężczyzna wpadł w momencie próby wysłania przekazem pieniędzy do Kamerunu.

Gianni C. miał ukryte w odzieży kilkanaście kart kredytowych. Mundurowi ustalili, że 46-latek miał bardzo rozległe kontakty międzynarodowe. Świadczyć to może o tym, że niebawem mógł planować wyjazd z Polski.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która już rozpoczęła procedurę ekstradycyjną.

2017-12-09 18:58:15
(fot. wideo CBŚP)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli