Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Załamanie pogody zbliża się do woj. lubelskiego. Spadnie śnieg, możliwe burze

Dobiega końca okres stabilnej pogody. Od czwartku wpływ na pogodę będzie mieć cyrkulacja strefowa i przemieszczające się z zachodu na wschód ośrodki niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. W piątek na obszarze woj. lubelskiego możliwe burze.

Początkowo w czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego w drugiej części dnia. Około godziny 17 nad zachodnią część regionu nasuną się opady śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Migrujące z biegiem godzin na wschód. Na drogach całego województwa zrobi się ślisko. W kontakcie z wychłodzonym podłożem możliwe oblodzenie dróg i chodników po zachodzie słońca. Termometry w czwartek pokażą od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i silny z kierunków południowych do 50 km/h.
Noc z czwartku na piątek przyniesie opady atmosferyczne w całym regionie. Natężenie ma być na ogół słabe. Śnieg wraz z napływem coraz cieplejszego powietrza zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. Wiatr umiarkowany oraz silny z południa do 54 km/h. W pierwszej części nocy temperatura na lekkim minusie, następnie wzrośnie do wartości lekki powyżej zera w drugiej części nocy. Na drogach będzie ślisko, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność.
W piątek zachmurzenie duże i całkowite z niewielkim przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu, a gdzieniegdzie także krupy śnieżnej i mokrego śniegu. Jednak w drugiej części dnia od zachodu nad region nadejdzie rozległa strefa opadowa, nawet w formie liniowej. Istnieje ryzyko burz. Powieje umiarkowany, okresowo silny wiatr do 72 km/h z kierunków południowych, w drugiej części dnia skręcający na zachodni. Najsilniejszy popołudniu. Termometry pokażą od 4°C do 7°C w woj. lubelskim.
Noc z piątku na sobotę z zanikającymi opadami atmosferycznymi. Zrobi się pogodnie. Temperatura spadnie do wartości ujemnych, co skutkować może oblodzeniem dróg i chodników. Wiatr ma być na ogół słaby z kierunków południowych.
Sobota prawdopodobnie bez opadów. Zachmurzenie ma być na ogół duże z większymi rozpogodzeniami. Termometry pokażą od 6°C do 9°C.
W niedzielę ponownie możliwe opady. Termometry pokażą od 6°C do 8°C. Powieje nieco silniejszy wiatr z zachodu.
Poniedziałek z niżową i deszczową pogodą. Termometry pokażą od 5°C do 7°C. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu.
Kolejne dni z temperaturą w ciągu dnia od 2°C do 6°C. Nocami zdarza się przymrozki, a miejscami w woj. lubelskim wystąpią opady śniegu. Większe ochłodzenie nadejdzie w drugiej połowie przyszłego tygodnia, ale na wielotygodniową zimę już się nie zanosi.
(fot. fanipogody.pl)

7 komentarzy

  1. Ja chcę wiosny. Niech Spurek zażąda wiosny przecież siedzi w Parlamencie z czerwonym Biedroniem to mogliby się postarać

  2. Tylko Rosja. Moze sobie pozwolić na pogode tak jak to robią np na Defillade rozgramiaja chmury swoimi odrzutowcami i mają sloneczko z Rosją powinnismy trzymac tak jak np mądry kraj Niemcy itp inaczej juz nasz czeka podwyżka gazu o 100% od czerwca Powinnismy mieć granice szeroką otwartą i rynek zbytu sam by byl Rosja to potęga i taki krajem powinniśmy trzymać i Polska by była bogata

  3. Ciekaw jestem czy jakis piorun trafi jakiegos geniusze z wiejskiej

  4. A czy zamiast pisać „na południowo wschodnim regionem województwa lubelskiego” nie lepiej byłoby napisać np pow Hrubieszów? I szybciej i prościej. Nie każdy jest takim omnibusem jak wasze pogodynki

Z kraju