690 680 960

Załamanie pogody zbliża się do woj. lubelskiego. Spadnie śnieg, możliwe burze

Dobiega końca okres stabilnej pogody. Od czwartku wpływ na pogodę będzie mieć cyrkulacja strefowa i przemieszczające się z zachodu na wschód ośrodki niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. W piątek na obszarze woj. lubelskiego możliwe burze.

Początkowo w czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego w drugiej części dnia. Około godziny 17 nad zachodnią część regionu nasuną się opady śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Migrujące z biegiem godzin na wschód. Na drogach całego województwa zrobi się ślisko. W kontakcie z wychłodzonym podłożem możliwe oblodzenie dróg i chodników po zachodzie słońca. Termometry w czwartek pokażą od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i silny z kierunków południowych do 50 km/h.
Noc z czwartku na piątek przyniesie opady atmosferyczne w całym regionie. Natężenie ma być na ogół słabe. Śnieg wraz z napływem coraz cieplejszego powietrza zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. Wiatr umiarkowany oraz silny z południa do 54 km/h. W pierwszej części nocy temperatura na lekkim minusie, następnie wzrośnie do wartości lekki powyżej zera w drugiej części nocy. Na drogach będzie ślisko, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność.
W piątek zachmurzenie duże i całkowite z niewielkim przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu, a gdzieniegdzie także krupy śnieżnej i mokrego śniegu. Jednak w drugiej części dnia od zachodu nad region nadejdzie rozległa strefa opadowa, nawet w formie liniowej. Istnieje ryzyko burz. Powieje umiarkowany, okresowo silny wiatr do 72 km/h z kierunków południowych, w drugiej części dnia skręcający na zachodni. Najsilniejszy popołudniu. Termometry pokażą od 4°C do 7°C w woj. lubelskim.
Noc z piątku na sobotę z zanikającymi opadami atmosferycznymi. Zrobi się pogodnie. Temperatura spadnie do wartości ujemnych, co skutkować może oblodzeniem dróg i chodników. Wiatr ma być na ogół słaby z kierunków południowych.
Sobota prawdopodobnie bez opadów. Zachmurzenie ma być na ogół duże z większymi rozpogodzeniami. Termometry pokażą od 6°C do 9°C.
W niedzielę ponownie możliwe opady. Termometry pokażą od 6°C do 8°C. Powieje nieco silniejszy wiatr z zachodu.
Poniedziałek z niżową i deszczową pogodą. Termometry pokażą od 5°C do 7°C. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu.
Kolejne dni z temperaturą w ciągu dnia od 2°C do 6°C. Nocami zdarza się przymrozki, a miejscami w woj. lubelskim wystąpią opady śniegu. Większe ochłodzenie nadejdzie w drugiej połowie przyszłego tygodnia, ale na wielotygodniową zimę już się nie zanosi.
(fot. fanipogody.pl)

7 komentarzy

  1. Ja chcę wiosny. Niech Spurek zażąda wiosny przecież siedzi w Parlamencie z czerwonym Biedroniem to mogliby się postarać

  2. Tylko Rosja. Moze sobie pozwolić na pogode tak jak to robią np na Defillade rozgramiaja chmury swoimi odrzutowcami i mają sloneczko z Rosją powinnismy trzymac tak jak np mądry kraj Niemcy itp inaczej juz nasz czeka podwyżka gazu o 100% od czerwca Powinnismy mieć granice szeroką otwartą i rynek zbytu sam by byl Rosja to potęga i taki krajem powinniśmy trzymać i Polska by była bogata

  3. Ciekaw jestem czy jakis piorun trafi jakiegos geniusze z wiejskiej

  4. A czy zamiast pisać „na południowo wschodnim regionem województwa lubelskiego” nie lepiej byłoby napisać np pow Hrubieszów? I szybciej i prościej. Nie każdy jest takim omnibusem jak wasze pogodynki

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas