Zakręcona Akcja podczas meczu żużlowego. Warto się przyłączyć (zdjęcia)

Podczas dzisiejszego meczu żużlowego zbierane będą plastikowe nakrętki dla podopiecznych lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Warto wspomóc akcję.

Podczas dzisiejszego meczu Speed Car Motor Lublin z FOGO Unią Leszno klub będzie prowadził „Zakręconą Akcję”. Została ona zorganizowana przy współpracy z lubelską komisarz ds. ochrony środowiska Magdaleną Kamińską oraz lubelskim Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Przy biurze zawodów ustawione zostały specjalne niebieskie kosze, do których każdy z kibiców będzie mógł wrzucać przyniesione przez siebie plastikowe nakrętki. Celem jest pomoc podopiecznym Hospicjum.

Podobna akcja była zorganizowana w ubiegłym roku. Wtedy udało się uzbierać sporą ich ilość. W tym roku organizatorzy liczą, że uda się pobić ten wynik. Jest na to spora szansa, gdyż do akcji włączyli się m.in. lubelscy taksówkarze z ETaxi. Pomiędzy sobą oraz przy udziale pasażerów uzbierali i dostarczyli dostarczyli trzy pełne auta nakrętek.

Wybierając się na wieczorny mecz, który rozpocznie się o godzinie 20:30, warto wspomóc akcję, gdyż jej cel jest niezwykle szczytny.


(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. Chętne bym wspomógł akcję bo akurat mam trzy reklamówki zakrętek, ale za bardzo nie mam czasu tam jechać z drugiego końca miasta a i przed meczem pewnie problem z zaparkowaniem, czy też z podjechaniem w pobliże stadionu.
    Jak myślicie Etaxi jeszcze prowadzi zbiórkę to bym podrzucił na postój w pobliżu?

  2. Kilo zakrętek pewnie kilka groszy ,to nie lepiej jadę zbierać do puszek?

    • „Kilo zakrętek pewnie kilka groszy ,to nie lepiej jadę zbierać do puszek?” – te kilka groszy przy kilkunastu tonach to już jest duża pomoc dla dzieci.
      Jak ktoś chętny to zapraszam na Facebook Hospicjum – raz w miesiącu potrzebują pomocy przy załadunku nakrętek. Pomagają okoliczne OSP, Wojsko Terytorialne i osoby prywatne.

  3. Beznadziejne rozstawienie koszy na nakrętki. Nie bylo ich na terenie stadionu dlatego dziesiątki osób w tym ja, po odprawie biletowej chodziliśmy szukać kontenera a one przed główna bramą. Niestety wiele osób porzuciło reklamówki z nakrętkami aby pozbyć sie balastu podczas kibicowania a po meczu, w tym ja, nie było sensu nawet próbować przebić sie w przeciwnym kierunku niż wychodzący tłum by dojść pod główną bramę i oddać nakretki. Kosze powinny byc rozstawione w wielu miejscach zwlaszcza przy pozostalych wejściach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska