Zakład Karny we Włodawie został powiększony. Pomieści znacznie więcej osadzonych (zdjęcia )
15:01 04-11-2021 | Autor: redakcja
Na terenie Zakładu Karnego we Włodawie zakończyła się budowa nowego budynku dla osadzonych. Powstał tam pawilon mieszkalny o powierzchni 950 m2, który pomieści 258 osadzonych. Obecnie w jednostce może przebywać 507 osób odbywających karę pozbawienia wolności, oznacza to, że liczba miejsc dla skazanych wzrośnie o ponad połowę.
Obecnie prowadzona jest procedura oddania budynku do użytkowania. Po jej zakończeniu rozpocznie się wyposażanie poszczególnych pomieszczeń i cel mieszkalnych. Koszt realizacji inwestycji wynosi 18 mln zł. Środki pochodziły z budżetu państwa oraz z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Włodawska jednostka powstała jako przeznaczona dla skazanych młodocianych i odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy. Od 1984 r. w zakładzie przebywali głównie skazani recydywiści. W 2012 r. jednostka została przekształcona w zakład karny typu półotwartego, od kilku lat cześć więzienia znów służy do osadzania recydywistów.
Przy Zakładzie Karnym we Włodawie funkcjonuje też Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym osadzeni zdobywają wykształcenie w ramach Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, prowadzone są też kursy zawodowe. Dodatkowo dwa lata temu na terenie więzienia zbudowano halę, w której produkowane są meble tapicerowane.
(fot. por. Daniel Pręciuk)
Kolejny sukces Ziobry, nic mu tak nie wychodzi jak produkcja więźniów, szczególnie tych inaczej myślących bo dla przestępców z PISu miejsc nadal brak.
Co? Ciężko uczciwie źyć?
Reżim (sanitarny) i tak znajdzie na ciebie paragraf. Kaganiec i „szczepionka” albo za kraty.
Masz rację nu pogodi.
Coraz więcej spraw, które do tej pory regulowane były obyczajowo, aktualnie ujęte w sztywne, stalowe ramy paragrafu.
Coraz łatwiej naruszyć prawo i tam trafić.
Kiedyś do więzienia trafiali prawdziwi przestępcy, bandziory. Teraz wystarczy o czymś zapomnieć lub czegoś nie zauważyć, niedopilnować, przeoczyć.
Czasem aż strach z łóżka rano wstać.
złodzieje i łapówkarze są wypuszczani bo chyży rój tylko źle spojrzy – nawet nie musi dzwonić
Taniej byłoby dół z wapnem,a nie utrzymywać takie śmieci w komfortowych warunkach
Pewnie że taniej, ale co Pan zrobisz? Nic Pan nie zrobisz.
Każdy taki pewny, że tam nie zawita? Jeździcie autami? Każdemu może znikąd w nocy wbiec przed maskę pieszy, który tego nie przeżyje? Każdemu. Wtedy będziecie gośćmi w takim zakładzie, chyba, że tak jak ktoś tu napisał, wolałby posiedzieć w dole z wapnem 🙂 Są też przestępstwa nieumyślne, za które trafia się do paki. Swoją drogą, rok czy dwa z kolegami, spędzony na grze w karty, pingponga i przy piciu kawy po obiadku…W M1 świeżo po remoncie 😀
Troszkę za mały.U nas w platformie samych kombinatorów jest więcej niż uczciwych.
Cykuś dalej wnosi dragi na twren jednostki ?
Wilgotne lochy z lampami naftowymi pryczami z desek dla patologi ,a nie wygodne wiezienia im budować
Nie po to po walczyła o ciepłą wodę w kranie żeby w lochach siedzieć