690 680 960

Zajechała drogę rowerzyście. Obywatel Ukrainy trafił do szpitala (zdjęcia)

Wykonywała manewr skrętu w prawo, zajechała drogę cykliście, który poruszał się drogą dla rowerów. Mężczyzna doznał obrażeń ciała.

Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Na odcinku między galerią Olimp a sklepem Decathlon rowerzysta zderzył się z samochodem osobowym. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca autem kobieta poruszała się al. Spółdzielczości Pracy od strony Lubartowa i wykonywała manewr skrętu w prawo, w drogę będącą łącznikiem z ul. Bursaki. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu cykliście, który jechał drogą dla rowerów.

W wyniku zderzenia, rowerzysta upadł doznając obrażeń ciała. Obywatel Ukrainy został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112)

56 komentarzy

 1. taka ciekawostka:
  jedziesz ulicą wzdłuż ścieżki rowerowej i nie widzisz rowerzysty którego wyprzedziłeś…
  jak żyć….

 2. Żywopłot zasłania.

 3. Ci sami którzy żądają znaków STOPu w takich miejscach, biadolą, że Policja i SOK karzą mandatami przy niezatrzymaniu się na STOPie z przejazdu kolejowego.
  Zo to jak z tym ma być? Po co znak, którego można olewać? Żeby była wina rowerzysty w takiej sytuacji? Czemu innemu taki pomysł ma służyć? Przecież na STOPie czy zielonej strzałce nie trzeba się zatrzymywać, bo to nieżyciowe przepisy.

 4. min. 2000 pln

 5. I bardzo dobrze

 6. Tutaj kierowca nie powinien być winny bardzo stromna góra gdzie trzeba mocno przyspieszać i nie wiadać rowerzystów… tutaj powinni dać próg zawalniający i to duży dla rowerzystów.. skoro wypadek to sprawa i tak trafi do sądu.. Trzymam kciuki za kierowce auta aby go uniewinnili bo dużo przesłanek tutaj jest do tego. Wliczając też bezmyślnego rowerzystę który jedzie bo ma pierwszeństwo zamiast się upewnić.

 7. Adam Powinni ci odebrać prawo jazdy, i to jak najszybciej. Stanowisz poważne zagrożenie na drodze, nie rozumiesz przepisów o ruchu drogowym. A już nawet za samą gramatykę, powinieneś dostać 5 batów.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…