690 680 960

Zagazowane papierosy

Pomysłowość przemytników nie zna granic i niejednokrotnie zaskakuje samych celników. Tym razem kontrabanda ukryta była w gazowych butlach.

W niedzielę około 5 rano na przejście graniczne z Ukrainą w Zosinie wjechał fiat multipla na polskich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca zadeklarował, że jedzie do Chełma i przewozi jedynie dwie paczki papierosów oraz butelkę wódki. Jednak funkcjonariusze Służby Celnej zdecydowali o skierowaniu pojazdu wraz z kierowcą na kontrolę szczegółową.

Przy mężczyźnie niczego podejrzanego nie stwierdzono, jednak celników zaniepokoiły zainstalowane pod podłogą samochodu butle gazowe. Pomimo tego, że pojazd był przystosowany do zasilania tego typu paliwem to 4 duże butle wydały się funkcjonariuszom podejrzane. Kiedy je otworzono okazało się, że zamiast gazu są w nich ukryte papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kiedy wszystkie zostały opróżnione, a auto ostatecznie przeszukane, wyszło na jaw, że łącznie w aucie ukryte było 1568 paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 17 tys. zł.

Kierujący fiatem 39-letni Wasyl P. przyznał się do usiłowania przemytu. Jak tłumaczył, wyroby tytoniowe zamierzał sprzedać z zyskiem na jednym z chełmskich bazarów. Teraz za próbę przemytu grozi mu wysoka grzywna. Dodatkowo stracił auto, które jako przystosowane do przemytu zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

(fot. Izba Celna Biała Podlaska)
null

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas