Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zablokowana droga krajowa po wypadku z udziałem rowerzysty

W środę przed południem na drodze krajowej nr 76 doszło do zderzenia pojazdu osobowego z rowerzystą. Obecnie trasa Łuków – Garwolin jest zablokowana.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 11 w miejscowości Dąbie w powiecie łukowskim, na trasie Łuków – Garwolin. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z rowerzystą na drodze krajowej nr 76.

Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej w wypadku poszkodowana została jedna osoba. W rejonie zdarzenia obecnie droga jest zablokowana. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia obu pojazdów.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 13.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Rowerzyści……plaga

  • Plagą to jest rowerzysta jadący chodnikiem. Jeżeli porusza się w prawidłowy sposób – to nic Ci do tego.

  • Nic nie wiadomo o zdarzeniu, ale Ty już wiesz kto zawinił i to nawet uzasadniłeś. A najlepsze, to w piwnicy czy na twoim balkonie stoi kilka rowerów.

 2. Rowery na tory.

  • Ameryki nie odkryłeś. Od wielu lat drogi rowerowe buduje się właśnie po nieczynnych liniach kolejowych. W Nowym Jorku w ten sposób zagospodarowano dawne wiadukty po kolejce miejskiej. Torowiska zamieniono na alejki piesze i drogi rowerowe. Genialnie to jest zrobione.

 3. Ciekawe czy rowerzysta nie miał: tablice, kask, kamizelkę, gaśnicę, tachograf, Patent Żeglarski, Paszport Polsatu? Bo to, że był wyprzedzany na grubość gazety nie miało wpływu na zdarzenie.

 4. A co samochód robił na drodze dla rowerzystów? Tyle dróg ekspresowych ostatnio wybudowano, więc niech sobie kierujący samochodami jeżdżą po drogach dla samochodów, a nie utrudniają tylko jazdę rowerami po drogach ruchu ogólnego.

 5. Czy można było tamtą drogą jechać samochodem?

 6. OC, karty rowerowe wydawane po egzaminie i całkowity zakaz poruszania się na drogach z prędkością 50kmh+ i problem praktycznie zniknie. Zostaną tylko ci co wjeżdżają na czerwonym, pod prąd, po chodnikach i wgapieni w telefony.

  • Przez jakiś mały odsetek idiotów za kierownica, chcesz wszystkim zakazać poruszania się samochodami? Mam np. na lotnisko do Warszawy z walizką jechać rowerem?

   • No i po co kierującemu samochodem – karta rowerowa? To tak samo idiotyczne, jak wymaganie od osób posiadających Prawo Jazdy, jeszcze karty rowerowej.

  • A nie przyszło Ci do głowi, żeby wymagać przestrzegania przepisów. Wtedy znaczna część wypadków nie będzie miała miejsca. I nie trzeba będzie ludziom zakazywać jazdy samochodem, rowerem czy o tym o co Ci chodziło.

   • Toć na każdym użytkowniku ruchu jest wymagane przestrzeganie przepisów. Gościu, skąd cię wypuścili ??? Weż ty se pier…nij potężnego baranka w betonową ścianę, to może coś ci pomoże.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo