690 680 960

Zablokowana droga krajowa nr 12 po zderzeniu autobusu z ciężarówką (zdjęcia)

W środę rano na drodze krajowej nr 12 doszło do zderzenia autobusu przewożącego dzieci z ciężarówką. Obecnie droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Do wypadku doszło w środę rano na drodze krajowej nr 12 w Stołpiu w powiecie chełmskim, na trasie Piaski – Chełm. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu autobusu przewożącego dzieci z ciężarówką. Jak nam przekazano, autobusem podróżowała wycieczka szkolna. W pojeździe znajdowało się 27 dzieci, dwoje opiekunów i kierowca.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie droga krajowa nr 12 jest zablokowana, cały czas trwają działania ratownicze. Jak informuje policja, część uczestników zdarzenia trafiła do szpitala. Kierowca autobusu został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Lekkich obrażeń doznało sześcioro dzieci.

Wprowadzono objazd przez teren pobliskiej stacji paliw, a także wyznaczono objazdy przez Marynin-Pawłów-Rejowiec Fabryczny. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Utrudnienia z przejazdem mogą potrwać kilka godzin.

(fot. nadesłane\PSP Chełm\Pomoc Drogowa Speed Bus)

5 komentarzy

  1. Na fotce widać źe to szofer z autokaru najechał na przyczepę.

  2. podobno wydmuchal jakies promile ten z busa?

  3. Tu nie trzeba nic ustalać. Autobus rąbnął w tył TiRa i kierowca pójdzie siedzieć za narażenie życia przewożonych osób.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas