Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jesienna Zbiórka Żywności dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta

W najbliższy piątek i sobotę (30.09 i 01.10.2022) w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina odbędzie się Jesienna Zbiórka Żywności dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Bractwo znane jest przede wszystkim z prowadzenia schroniska dla bezdomnych oraz mieszczącej się na ul. Zielonej Kuchni Brata Alberta, w której każda osoba, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej może zjeść darmowy, gorący posiłek.

– W ostatnim czasie oprócz osób ubogich i bezdomnych z jadłodajni korzystają również uchodźcy, którzy uciekając przed wojną próbują odnaleźć się w nowym miejscu. Każdy, kto jest głodny u nas dostanie coś do jedzenia. Zbiórka żywności w sklepach jest dla nas ogromnym wsparciem, gdyż wszystkie zebrane produkty na bieżąco wykorzystujemy do przygotowywania posiłków w Kuchni oraz przekazujemy osobom potrzebującym i borykającym się z trudną sytuacją materialną – mówi Monika Zielińska, prezeska Bractwa Miłosierdzia. Zebrana podczas zbiórki żywność trafi do podopiecznych korzystających z jadłodajni.

Każdy może wesprzeć działalność Bractwa i Kuchni Brata Alberta – wystarczy w czasie zakupów włożyć do swojego koszyka konserwę, herbatę, ryż czy inny produkt z długim terminem ważności i przekazać go Wolontariuszom Alberta, którzy w najbliższy piątek i sobotę będą dyżurować w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina. Ten z pozoru niewielki gest jest wyrazem troski o osoby, które z różnych względów żyją w ubóstwie lub na jego skraju bądź znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Termin zbiórki:

30 wrzesień 2022 r. (piątek) w godz. 9:00-15:00
01 październik 2022 r. (sobota) w godz. 8:00 – 14:00

Miejsce: Wybrane sklepy LSS Społem w Lublinie:

– ul. Lubartowska BAZAR
– ul. Kleeberga 12a
– ul. Radzyńska 29
– ul. Zemborzycka 29
– ul. Herberta 14
– ul. Lotnicza 9
– ul. Narutowicza 38
– ul. Spadochroniarzy 2
– ul. Chrobrego 6
– ul. Roztocze 12

W W akcji pomagają wolontariusze – uczniowie lubelskich szkół średnich, z wyjątkiem sklepu na ul. Lotniczej. Tam dary żywnościowe będą zbierali podopieczni Ośrodka Wsparcia dla Bezdomnych Mężczyzn.

Jesienna Zbiórka Żywności dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta

(fot. nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Ciekawe czy nasi umiłowani sąsiedzi zza wschodniej granicy tez się będa dorzucać do zbiórki?