690 680 960

Żabia Wola: Wjechała rowerem pod busa. Nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala

We wtorek po południu doszło do potrącenia rowerzystki na trasie Lublin – Bychawa. Nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16 na trasie Lublin – Bychawa, pomiędzy Żabią Wola a Tuszowem gm. Strzyżewice. Kierująca rowerem 74-latka wyjechała z drogi lokalnej, na skrzyżowanie wprost pod nadjeżdżającego osobowego busa relacji Bychawa – Lublin.

W wyniku zderzenia rowerzystka wpadła wraz z jednośladem do rowu. Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego, która przewiozła nieprzytomną kobietę do szpitala. Jak ustaliliśmy poszkodowana doznała urazów głowy.

W miejscu zdarzenia do godziny 17 były utrudnienia w ruchu. Policjanci przepuszczali pojazdy wahadłowo.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Na chwile obecną wiadomo, że cyklistka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu busowi, doprowadzając do zderzenia.

Godzinę przed tym zdarzeniem na ul. Podwale w Lublinie doszło również do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem nastolatek wjechał rowerem na przejście dla pieszych i został potrącony przez pojazd, który nie zatrzymał się przed przejściem. Cyklista trafił do szpitala.

Apelujemy do pieszych i rowerzystów o rozwagę i stosowanie się do zasad ruchu drogowego, do kierowców zaś o większą uwagę i stosowanie zasady ograniczonego zaufania na drodze.2014-07-15 17:24:10
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. jakieś polowania na rowerzystów ostatnio na Lubelszczyźnie?
  ale nie rowerzysta ma jechać ulicą bo na chodniku stwarza niebezpieczeństwo tylko jakie szanse maja rowerzyści z samochodami a co może się stać jak się rowerzysta z pieszym „spotka”
  nie mówię o rowerzystach co potrafią chodnikiem jechać po 40 kmh i więcej nie zwracając w ogóle uwagi na pieszych

  • Puknij się w głowę.
   Chodnik jest od chodzenia, jezdnia od jeżdżenia.
   Z resztą:
   1. w miejscu wypadku nie ma chodnika,
   2. pierwszeństwo wymusiła rowerzystka i to ona jest sprawczynią wypadku,
   3. kierowca busa naprawdę musiał zapierniczać jak dziki, zważając na to, że zatrzymał się po 10-12 metrach od końca skrzyżowania… no druga kosmiczna najbidniej (zdaniem zwolenników teorii spiskowej winą obarczającej kierowcę).

 2. kierowca tego busa jezdzi masakrycznie podobnie jak reszta kierowców busów na trasie bychawa-lublin, szefostwo powinno zastanowić sie kogo zatrudnia

  • Popieram- kierowcy busów na tej trasie jeżdżą bardzo źle- szybko i bez wyobraźni tak jakby wieźli jakieś pakunki a nie ludzi a do tego są dla klientów niemili , gburowaci chamscy- powinien się skończyć monopol na tej trasie to może ludzie w końcu byliby traktowani jak ludzie!

 3. No tak , skoro rowerzystka wyjeżdża pod koła busa, to wina kierowcy busa. Paranoja. Może by tak kontrolą objąć rowerzystów

 4. ordynarny kierowca bordowego busa Lublin-Bychawa jest chyba dobrze znany pasażerom ze swojego wyczucia prędkości, zwłaszcza w tym miejscu, pomimo tego że 150m dalej jest przystanek, choć zasadniczo w tym miejscu chyba zabudowanego niema. A kobietą znając życie jechała z górki i zimiast hamować wyskoczyła na brzeg jezdni w nadzieji że samochody ją ominą/wyprzedzą

 5. polecam jeździć pasażerem !
  a poza tym to wszyscy z kierowców dostają tak marne pieniądze i muszą zapierdzielać, żeby wyrobić się z kursami ;/

 6. właśnie kierowcy są wyselekcjonowani
  spokojny emeryt nie ma szans
  nie obwiniam kierowców
  raczej norma wyśrubowana

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…