690 680 960

Zaatakował myjącą okna kobietę. Wbił jej nóż w szyję i plecy, następnie uciekł

Atak nożownika na jednym z osiedli w Łukowie. Policjanci prowadzą poszukiwania mężczyzny, który zaatakował starszą kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Wszystko wydarzyło się we wtorek około godziny 12 przy ulicy Orzeszkowej w Łukowie. Jedna z mieszkanek bloku wyszła przed budynek, aby umyć okna od piwnicy. Kiedy była zajęta ich czyszczeniem, w pewnym momencie podszedł do niej nieznany na chwilę obecną mężczyzna. Wyciągnął nóż po czym zaatakował kobietę.

Sprawca zadał mieszkance Łukowa dwa ciosy, pierwszy w szyję, drugi w plecy. Następnie rzucił się do ucieczki. Poszkodowanej udało się dotrzeć do klatki schodowej, gdzie zaczęła wzywać pomocy. Na ratunek ruszyli mieszkańcy, którzy powiadomili jednocześnie o wszystkim służby ratunkowe.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ranną 72-latkę przetransportowano do szpitala. Funkcjonariusze rozpoczęli zaś zakrojone na szeroką skalę działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Obecnie trwają jego poszukiwania. Ustalane są też szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Wszyscy jesteśmy temu winni…

 2. To był zamach

 3. Kaśka (w relacji spod samego Jaśka)

  Nic nie dzieje się bez przyczyny… trudno mi uwierzyć, że „gościu” przechodząc nieopodal, po prostu tak „dla sportu” ,
  wyciągnął kosę i pociął pierwszą napotkaną, jako tako żywą osobę.

 4. Matko boska z toruńskiego radia, co sie na tym świecie wyprawia ?!
  Weź no pogadaj ze swoim starym, może chociaż zagrzmi…

 5. Tyle wszędzie kamer i jeszcze nie ma zdjęcia?! ps. pamiętajcie nakładajcie sankcje na niemieckie i francuskie produkty i usługi – ty sam możesz zmienić świat!

 6. Dlaczego noże nie są na pozwolenie milicji tak jak broń palna? Tyle ludzi rocznie jest nimi mordowana i raniona – czy to umyślnie czy to w wyniku wypadku. Co na ten temat hoplofobi mają do powiedzenia?

  • Tak jest zakazać wszelkich narzędzi które mogą służyć do popełnienia przestępstwa, szczególnie tych które mogą być wykorzystane jako broń ostra lub obuchowa, poza nożami zabroniłbym jeszcze posiadania widelców, śrubokrętów, siekier, młotków, kluczy francuskich, szwedzkich, lewarków, łomów itd. itp. lista jest długa przedmiotów którymi można zrobić komuś krzywdę 😀

  • obywatelu – zapomniałeś wspomnieć o kijach bejsbolowych… są za pozwoleństwem, tymczasem podobny w kształcie i możliwości zastosowania, trzonek od kilofa czy stołowe nogi, są dostępne bez pozwolenia.

  • Ponieważ milicja nie istnieje od 1989 roku, kiedy to władze jako prezydent Polski objął tymczasowo Wojciech Jaruzelski i została ona zastąpiona policją po rozpadzie ZSRR. Rok później już w całkowicie demokratycznych wyborach wygrał L. Wałęsa. Wówczas utworzono pełny demokratyczny rząd, oraz została zmieniona nazwa państwa na Rzeczpospolitą Polską jak i przywrócono w godle orła z koroną. Jeśli negujesz zmianę milicji na policję to negujesz też pozostałe zmiany. Żyjąc w czasach w których według ciebie wciąż istnieje milicja to równie dobrze żyjesz w czasach PRLu i z orłem pozbawionym korony w godle.

 7. Za rządów pis mamy PRL bis!

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas