Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Za szybko jechał ciężarówką, pojazd wpadł do przydrożnego rowu (zdjęcia)

W środę rano w Sitańcu na drodze krajowej numer 17 kierowca samochodu ciężarowego zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Obywatel Ukrainy kierujący pojazdem został ukarany mandatem karnym.

Do zdarzenia doszło dziś przed godziną 6.00 w Sitańcu w powiecie zamojskim na drodze krajowej nr 17. Skierowani na miejsce policjanci na podstawie relacji świadków i uczestnika zdarzenia, jak również powstałych śladów i uszkodzeń pojazdu ustalili, że kierujący ciągnikiem siodłowym marki DAF z naczepą poruszał się od Zamościa w kierunku Lublina. W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu.

– Pojazdem kierował 35-letni obywatel Ukrainy, podróżował sam, nie odniósł obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 35-latek niedostosowana do panujących na drodze warunków. Kolizja dla kierującego zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1100 złotych – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Pojazd z pobocza został usunięty przez holownik. W czasie usuwania ciężarówki wystąpiły chwilowe utrudnienia w ruchu.

– Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że należy ją dostosować nie tylko do obowiązujących znaków i przepisów, ale również do panujących na drodze warunków oraz własnych umiejętności. Kierowco zdejmij nogę z gazu i jedź bezpiecznie – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Za szybko jechał ciężarówką, pojazd wpadł do przydrożnego rowu (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Za szybko jechał ciężarówką, pojazd wpadł do przydrożnego rowu (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

4 komentarze

  1. Królom szos z UA wolno wszystko na drogach swojej kolonii. Lewy pas tylko dla nich. A kto im co zrobi? Im się służy.

  2. Zabrać prawko. Areszt. Mógł zabić patafian ludzi co on Kur.. Wa nie wie czym kieruję? Je,, bani z ua myślą że u siebie są kurw. Wa. Człowiek zapiera. Dala w tym kraju nic nie ma a oni proszę mają i się rozbijają

    • O to się mylisz. Oni nie proszą oni ŻĄDAJĄ. Co to będzie jak wojnę wygrają. Powyp**lają nas z domów i będziemy jeszcze dziękować że widłami nie przyłożą.

Dodaj komentarz

Z kraju