Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Za rejestrację medycznej marihuany chciał zatrudnienia dla siebie i rodziny, oraz udziałów w spółce

Lubelscy agenci CBA zatrzymali Przewodniczącego Komisji ds. Produktów Leczniczych – Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz prezesa zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej. Mężczyźni mieli zawrzeć układ dotyczący załatwienia rejestracji medycznej marihuany.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ramach czynności własnych zatrzymali dwie osoby, które miały zawrzeć układ dotyczący załatwienia rejestracji produktu leczniczego. Chodziło o zdobycie pozytywnej decyzji Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych w sprawie wprowadzenia do obrotu marihuany medycznej.

Działania zostały przeprowadzone w jednej z warszawskich restauracji. Funkcjonariusze z Lublina wkroczyli w momencie, kiedy mężczyźni podpisywali umowę zobowiązania inwestycyjnego warunkującego otrzymanie żądanych korzyści. Jak ustalili agenci CBA, w trakcie negocjacji powoływano się na wpływy w instytucjach państwowych.

Zatrzymanymi osobami okazali się Przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych – Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz prezes zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej. Jeden z mężczyzn za załatwienie rejestracji medycznej marihuany oczekiwał „wynagrodzenia” w postaci gotówki, do tego miał żądać jego zatrudnienia na stanowisku menadżerskim, a także posad dla członków swojej rodziny. Do tego udziałów w spółkach.

Agenci dokonali również przeszukania miejsc pracy i zamieszkania obu osób. Tam zabezpieczyli kolejny materiał dowodowy. Zwrócili się także o dokumenty do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zgromadzone w tej sprawie materiały zostały przekazane do prokuratury, celem wszczęcia śledztwa i objęcia zarzutami zatrzymanych osób.

(CBA/zdjęcie ilustracyjne)

9 komentarzy

 1. Strach sadzic pomidory w Lublinie bo warszawska teraz nalot zrobi

  • wolnoć mielim kiedyś

   czy ty przerabiasz pomidory na gó…o do ćpania i dlatego czujesz zagrożenie?

 2. Pabloo(oryginał)

  Teraz to nawet strach kupe zrobić w lesie, bo Cię oddadzą pod sąd za zatruwanie powietrza w lesie. Ale kurna toalet publicznych jak nie było, tak nie ma. Kiedyś to przynajmniej w.lesie można było klocki zostawić, teraz to przestępstwo .

 3. I wes zaloz legalna dzialalnosc jak urzednicy odrazu korumuja. Chlop che zaltwic cos pismem a tu zaloncznika brak.

 4. Kurna poaresztują wszystkich i nikt z naszego peło już nie zostanie na urzędzie. Jak żyć?

 5. niech sie wezmą za rodziny i pociotki w spólkach skarbu państwa
  ostatni raz takie czystki były za uni wolnosci

 6. nowość głosuję na PIS to mi się należy