Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z tej kontroli Panie odjeżdżały wyjątkowo zadowolone. Były kwiaty, spotkanie z Kabaretem Smile oraz prezenty (zdjęcia, wideo)

Dziś lubelskich policjantów wspierał Kabaret Smile. Ta wyjątkowa akcja wywołała radość zatrzymanych do kontroli kobiet. Żadna z nich nie odjechała z pustymi rękoma.

W środę, z okazji Dnia Kobiet, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie wspólnie z Kabaretem Smile zorganizowali nietypową kontrolę drogową. Początkowo nic nie różniło się od standardowych działań, jakie funkcjonariusze drogówki prowadzą na co dzień. Choć mundurowi skupiali się głównie na kierujących autami kobietach. Wszak to do nich skierowane były działania.

Niebawem jednak wszystko wychodziło na jaw. W radiowozie czekali bowiem członkowie kabaretu Smile, którzy składali zaskoczonym kobietom życzenia, wręczali kwiaty a także upominki.

Jak wyjaśnia mł. asp. Renata Szpakowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, akcja miała również na celu złamanie stereotypów, jakie panują wśród kierowców. Kobiety za kierownicą znacznie rzadziej niż mężczyźni: powodują zdarzenia drogowe, ruszają w drogę pod wpływem alkoholu, czy też są zatrzymywane za poważne wykroczenia.

(fot. lublin112)

23 komentarze

  1. duchowny ojciec

    no i co ? baby majo zawsze z gorki hahaha

  2. Ciekawe czy tańce były w kagańcach jak 2 lata temu? Ocieplanie wizerunku opresyjnego narzędzia kontroli społeczeństwa. Za chwilę robaki będą rozdawać, bo takie dobre i eko.

  3. męska świnia

    Linijki powinni im rozdawać, bo co druga odstępu nie trzyma i jedzie na zderzaku w mieście.
    No i czasem jak jest zator to można przepuścić kogoś żeby go nie blokować, a nie jechać jak koń byle do przodu i przed siebie….

Wiadomości z info112