Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Stonoga” bez zezwolenia zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Na początek mandat, potem nawet 15 tys. złotych kary

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Chełma zatrzymali pojazd ciężarowy poruszający się bez odpowiednich dokumentów. W sprawie wszczęto postępowanie, a kierowca został ukarany mandatem karnym.

Kilka dni temu w Chełmie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli zestaw ciężarowy składający się z ciągnika samochodowego i dwóch przyczep. Jak wykazała kontrola tzw. „stonoga” poruszała się po drogach z naruszeniem przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, tj. bez specjalnego zezwolenia.

Zezwolenie, wydawane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, jest wymagane w przypadku przewozów drogowych odbywających się pojazdami z więcej niż jedną przyczepą. Za brak takiego dokumentu grozi kara w wysokości 15 tys. zł.

Za nieokazanie zezwolenia został też ukarany kierowca pojazdu. Mandat karny wyniósł 200 zł. Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

(fot. KAS)

3 komentarze

  1. Taka stonoga (Oniskus szotus 🙂 zezwolenia od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad nie dostanie ponieważ ładunek jest podzielny.

  2. Komuna w choj w tym kraju. Coś co się doskonale sprawdza na zachodzie u Nas zakazane.

  3. Nosz quurła mać ! Polska miszczem polski… przecież tegobtypo naczepy zostały zostały pomyślane właśnie po to żeby rozłożyć właściwie masy i umożliwić wydajniejszy transport !! Luuuuudzie !!! Jak ma być dobrze !!?? Nich chociaż będzie jakkolwiek ale nie beznadziejnie !!