690 680 960

Z Nowin do Majdanu Mętowskiego. Na terenie gminy Głusk uruchomiona została komunikacja autobusowa

Do dyspozycji będzie pięć kursów dziennie, a trasa wyznaczona została przez większość miejscowości położonych na terenie gminy Głusk. Uruchomiona została właśnie komunikacja w ramach „Fundusz rozwoju przewozów autobusowych”.

Od poniedziałku 7 października mieszkańcy gminy Głusk mają do dyspozycji nową linię autobusową. Tym razem nie jest ona obsługiwana przez autobusy lubelskiej komunikacji miejskiej, lecz przez prywatnego przewoźnika. Uruchomiona została w ramach rządowego programu „Fundusz rozwoju przewozów autobusowych”. Jej trasa ma długość ponad 20 kilometrów i została wytyczona wokół gminy.

Uruchomionych zostało pięć kursów dziennie w każdym kierunku. Autobusy kursują z Nowin przez Prawiedniki, Prawiedniki Kolonię, Ćmiłów, Mętów, Wólkę Abramowicką, Dominów, Wilczopole, Wilczopole Kolonię, Kliny do Majdanu Mętowskiego. Z Nowin autobusy wyjeżdżają w dni powszednie o godz.: 6:30, 8:00, 12:45, 16:45 i 18:45, zaś z Majdanu Mętowskiego o 5:45, 7:15, 12:00, 16:00 i 18:00. W soboty przewidziano po dwa kursy, w niedzielę zaś linia nie będzie kursowała.

Gmina Głusk otrzymuje złotówkę dofinansowania za każdy przejechany przez autobus kilometr. Resztę kosztów dokłada ze swojego budżetu, przy czym część z nich ma zostać pokryte z zakupywanych przez pasażerów biletów. Na razie nowa linia została uruchomiona do końca roku, jej utrzymanie będzie zależało od zainteresowania nią pasażerów.

(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

  1. taki autobus to może i fajne roziwazanie ale powinien on dojezdzac przez kunickiego przynajmniej do dworca pkp zebrac ludzi i dowozić do miasta po co komu autobus ze wsi na wies

  2. tak,zeby na wybory było czym

  3. No to sobie pojeździmy…..
    Zamiast zamienić przystanki końcowe linii 25 i 17 linii MPK i byłyby niewielkim nakładem dwie linie przez Prawiedniki i Kolonie Prawiedniki …. to jakiś śmieszny prywaciarz będzie powietrze woził.

Kursy walut

  • USD 4.4787zł 0.84%
  • GBP 5.4534zł -0.04%
  • EUR 4.6995zł 0.21%
  • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ