Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z Moskwy do Niemiec wiozła skóry pytona. Na torebki

Trzy skóry pytona oraz dwie torebki również wytworzone ze skór węża usiłowała wwieść do Polski Rosjanka. Tłumaczyła iż nie wiedziała że nie można.

Funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu podczas kontroli bagażu wjeżdżającej do naszego kraju Rosjanki, zauważyli dwie torebki oraz zwój materiału przypominającego skórę węża. Po dokładnym sprawdzeniu podejrzanych przedmiotów, okazało się że są to skóry objętego ochroną gatunkową pytona.

Jak wyjaśniła kobieta, torebki oraz skóry zakupiła w Moskwie. Ze skór postanowiła uszyć podobne torebki więc wiozła wszystko do znajomego kuśnierza w Niemczech. Rosjanka była zaskoczona, że na przewóz do Unii Europejskiej wyrobów wykonanych z ginących gatunków zwierząt potrzebne są odpowiednie zezwolenia. Tłumaczyła celnikom, że nie wiedziała, iż pytony podlegają ochronie gatunkowej.

Wszystkie trzy skóry, każda o długości blisko 170 cm i szerokości około 30 cm, zostały już odpowiednio wygarbowane i ufarbowane. 28-letnia mieszkanka Moskwy, Elena G. wyraziła chęć dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, wpłacając 3 tys. zł tytułem kary grzywny i kosztów postępowania sądowego. Jako dowód popełnionego przez kobietę przestępstwa celnicy zatrzymali skóry i torebki.

null
(fot. Izba Celna)
2013-12-23 16:09:47

Komentarze wyłączone