690 680 960

Czad znów daje o sobie znać. 22-latka ledwo przeżyła kąpiel

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre, co skutkuje częstszymi zatruciami tlenkiem węgla. Tym razem niewiele brakowało, by straciła życie 22-letnia kobieta.

W sobotę tuż przed północą, 22-letnia mieszkanka Opola Lubelskiego poszła do łazienki wziąć kąpiel. Gdy przez dłuższy czas nie wychodziła, a z łazienki nie dobiegały żadne odgłosy jej obecności, jej siostra postanowiła sprawdzić co się dzieje. Gdy otworzyła drzwi, zobaczyła nieprzytomną siostrę leżącą w wannie pełnej wody. Natychmiast o zdarzeniu zostały zawiadomione służby ratunkowe.

W międzyczasie domownicy wyciągnęli 22-latkę z wanny. Przybyli na miejsce ratownicy z pogotowia przetransportowali kobietę do szpitala. Tymczasem strażacy podejrzewając że doszło do zatrucia czadem, sprawdzili dokładnie wnętrze mieszkania specjalnym czujnikiem. Okazało się, że stężenie tlenku węgla zostało tam podwójnie przekroczone.

Strażacy ustalili, że czad wydobywał się z niesprawnego przewodu wentylacyjnego znajdującego się w łazience piecyka do podgrzewania wody. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

(fot. KPP Opole Lubelskie)
2013-12-23 17:35:41

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…