Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z lubelskiego lotniska znów można dolecieć do Warszawy

Po kilkumiesięcznej przerwie, od dzisiaj w siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin, wróciła trasa do Warszawy. Samoloty będą startowały codziennie o godzinie 5:40 oprócz sobót.

W środę Polskie Linie Lotnicze LOT wznowiły połączenia z Portu Lotniczego Lublin na warszawskie lotnisko Okęcie. Pierwszy samolot wystartował z Lublina o godzinie 5.40. Tym samy trasa ta, po przerwie, wróciła do rozkładu lubelskiego lotniska. Rejsy odbywać się będą 6 razy w tygodniu.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i gospodarki regionu lubelskiego. Po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią, odzyskujemy kolejne połączenie, szczególnie istotne, bo otwierające możliwość podróży do najważniejszych miast całego świata. Dzięki ofercie PLL LOT, mamy znowu możliwość dotarcia z Lublina, z tylko jedną przesiadką w Warszawie, między innymi do Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Mediolanu, Frankfurtu czy Brukseli – mówi Andrzej Hawryluk prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

Samoloty będą startowały z lubelskiego lotniska codziennie o godzinie 5:40 oprócz sobót. Wylądują na lotnisku Chopina o godzinie 6:30. Loty powrotne z Warszawy zaplanowano na godzinę 23:10, zaś lądowanie na lubelskim lotnisku odbywać się będzie tuż przed północą, o godzinie 23:55. Połączenia będą obsługiwane przez samoloty Bombardier Q400. Bilety są w cenie od 86 złotych.

Port Lotniczy Lublin przygotował dla pasażerów porannego połączenia do Warszawy specjalną promocję. Każda osoba podróżująca na tej trasie w terminie od 2 do 16 września otrzyma w dniu wylotu voucher na parking na lubelskim lotnisku, uprawniający do 50 proc. zniżki. Voucher będzie można wykorzystać do końca września br.

(fot. Port Lotniczy Lublin/zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. W soboty nie latają a bilety są dosty ?

 2. gdybym miał wstać o 4, żeby być w centrum Warszawy na 7, to bym wolał busem pojechać. a najlepiej wstać godzinę później i pojechać własnym autem. jedno i drugie znacznie tańsze niż tłuc się na lotnisko bladym świtem i czekać godzinę na samolot…

 3. Autem na dzien dzisiejszy do Wawy w niecale 2h a wyprawa samolotem min 3.

 4. Parking droższy od podróży.

 5. nie wiem jak długo to potrwa, zakładam, że góra miesiąc. Latanie ze Świdnika do Warszawy, za cenę od 90 w górę, jest tak absurdalne, że aż zabawne. Jeszcze te godziny lotów … szkoda, że nie w środku nocy

 6. Cholercia a miałem lecieć 12 do wa-wy a tu w soboty nie latają 😀

 7. W niedzielę raczej nie lata, bo na ta sobotę bilet juz mam…

 8. Dziwne że żuka tam nie było wspaniała wiadomość dla naszego lotnika – wspaniałe rozwojowe połączenie !

  • był w MPWiK polansować się przy panelach fotowoltaicznych. mimo że wszystko jest jego zasługą, to do spijania śmietanki się przecież nie rozdwoi…

 9. Redakcjo,
  Proszę sprostować:
  Samoloty będą startowały od poniedziałku do soboty 5:40, cały tydzień (oprócz soboty) będą lądowały o 23:55.
  gc

 10. To nie są loty dla tych co jadą do Warszawy.
  Głównie lecą tym ludzie co przesiadają się na Okęciu i lecą w świat.
  Oto w tym wszystkim chodzi, żeby być szybko na lotnisku.

Z kraju