Z kraju: Skradzione auta próbowali przewieźć na Litwę. Wcześniej je rozkręcili

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili podzespoły trzech samochodów osobowych w naczepie jadącej w kierunku Litwy. Wszystkie pochodziły od aut skradzionych w Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Augustowa w ramach współdziałania z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku przystąpili do kontroli drogowej samochodu ciężarowego typu chłodnia.

– W pojeździe, na litewskich numerach rejestracyjnych, obywatel Litwy przewoził duże ilości podzespołów samochodów osobowych. Po sprawdzeniu poszczególnych elementów okazało się, że są to części od aut marki Porsche, Audi i Volkswagen skradzionych w Wielkiej Brytanii. Wszystkie samochody od niespełna miesiąca figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone. Szacunkowa łączna wartość ujawnionych podzespołów samochodowych wynosi 175 tys. zł – informuje Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dodatkowo dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przestępstwem. Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymani trzej obywatele Litwy wraz z ujawnionymi częściami samochodowymi zostali przekazani policjantom.

15-110343

2017-04-22 08:27:23
(fot. POSG)

4 komentarze

 1. za kradzież obcięcie reki powinno być karą

 2. Tanie te autka,pewnie już na części się nadawały.

 3. a może jakiś Angol się ich specjalnie pozbył aby odszkodowanie uzyskać i kupić nowsze i oddał w dobre ręce a oficjalnie od razy kradzież. Tak jak to w polskim filmie było o Niemcu co chciał starego merca wymienić. Na utylizacji Anglia oszczędziła!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej