Z kraju: Nożownik ze Stalowej Woli użył dwóch bagnetów wojskowych. Zadawał ciosy w plecy

Nożownik ze Stalowej Woli, który zaatakował wczoraj klientów galerii VIVO! trafił dzisiaj przed oblicze prokuratora. W wyniku ataku 10 osób zostało poszkodowanych, w tym siedem ciężko, jedna z nich zmarła.

W piątek po godzinie 15 w Stalowej Woli w galerii handlowej VIVO! 27-letni mieszkaniec miasta zaatakował wojskowymi bagnetami klientów. Mężczyzna atakował ludzi od tyłu raniąc ich w plecy. W wyniku ataku 10 osób zostało poszkodowanych i trafiło do szpitala, w tym siedem z nich było w ciężkim stanie, zaś 51-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego zmarła.

Zdecydowaną postawą wykazało się kilku klientów galerii, którzy nie bacząc na zagrożenie, obezwładnili napastnika i przekazali go w ręce policji. Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, nie był też notowany w policyjnych kartotekach.

 


 

Jak informuje prokuratura, 27-letni Konrad K. jest osobą karaną za przestępstwo związane z nieprawidłowym wzięciem kredytu bankowego. Był badany psychiatrycznie i zostały stwierdzone u niego zaburzenia na tym tle. 27-latek wymaga obserwacji psychiatrycznej i prokuratura będzie o nią wnioskować. Dzisiaj zapadnie decyzja co do tymczasowego aresztu dla 27-latka. Konrad K. podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa wielu osób i zabójstwo jednej osoby.

W szpitalu przebywa nadal siedem osób, w tym dwie są w stanie krytycznym. Lekarze wypisali dwie osoby do domu. Jak zapowiada szef MSWiA Mariusz Błaszczak policja zwróci większą uwagę na centra handlowe, będzie więcej patroli.

2017-10-21 12:48:24
(fot. wideo podkarpacie112.pl)

30 komentarzy

 1. Tak się kończy okazywanie nadmiernej empatii wszelkiego rodzaju poje…bom, on ranił i zabił, ale jego trzeba go leczyć.
  Chyba po to, żeby za jakiś czas zrobił powtórkę z rozrywki, daj Boże, żeby tym najbardziej empatycznym.

 2. Posłuchał się Bronka. Wziął kredyt, tylko zamiast kupić mieszkanie i zmienić pracę poszedł zabijać.

 3. Więcej patroli gdzie? W centrach handlowych? Może niedługo na bramkach dyskotek będzie policja stała…. Jest centrum handlowe powinna być ochrona!

 4. I ochrona nie składająca się z samych emerytów i rencistów…

  • Problem z tym ze taka ochrona w takich sklepach nie ma prawa nic zrobić. Nie posiadają żadnych uprawnień ani sprzętu…takie to nasze prawo jest…a jak taki ochroniarz Cię dotknie to może odpowiadać za naruszenie Twojej nietykalności cielesnej. Podsumowując taki ochroniarz może jedynie spacerować po sklepie modląc się o to oby bandyci bali się napisu na koszulce. A zresztą otwórz ogłoszenia o pracę….”zatrudnimy osobę do ochrony emeryt lub z grupą inwalidzka” -bez komentarza

   • wyczynowy kolejkowicz z tzw "zachodniego" marketu

    Bo dyrektorzy sklepów nie radzą sobie z właściwym doborem kadr i organizacją sklepu – patrząc oczami klienta.

   • Masz rację co do Naszego prawa oraz braku w takich obiektach śpb. Oraz że w obecnej chwili bardziej opłaca się emeryt z grupą niż osoba sprawna. Nie zgodzę się co do tego że pracownik ochrony nie może dotknąć awanturującego się klienta. Pracownik kwalifikowany ma prawo użyć w uzasadnionych przypadkach siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających. Każdy tak teraz wytyka ochronę a tak naprawdę nie mają Oni w takich miejscach nic co może im ułatwić pracę w takiej sytuacji.

   • To może trzeba klechów zatrudnić, może lepiej się wymodlą niż Ci „ochroniarze”. 😛

 5. w tym kraju coraz więcej frustratów i desperatów…podziękujcie rządowi

 6. Efekty rządów dobrej zmainy

 7. A teraz wyobraźmy sobie co by było gdyby w Polsce był łatwy dostęp do broni, jak to chce pewna partia (tfu!) polityczna (też tfu!). Uprzedzam: Gdyby nawet ktoś strzelił do tego durnia to byłby to jeden trup więcej. A czy o to tutaj chodzi? Pominę fakt co by było gdyby do pukawek dorwali się ludzie mniej rozgarnięci jak np. 80% kibiców piłki do kopania 🙂

 8. Szkoda że go nie zastrzelili ?

 9. Nie rozumiem krytycznych uwag pod adresem kierownictw marketów. Przecież tam każdy może wejść bez okazywania zaświadczenia lekarskiego, że nie jest psychikiem. Równie dobrze mogło mu odbić w innym miejscu publicznym, np. na ulicy.

  • Nie chodzi o zdrowie psychiczne, ale o wnoszenie białej broni! Łatwiej wnieść sztylet niż wynieść nośnik pamięci czy batonik.

 10. Zawsze śmieszą mnie zapewnienia Błaszczaka że jesteśmy bezpieczni w naszym kraju. Gdzie wystarczy jeden wariat aby narobić roboty .To samo z terrorystami i jego zapewnieniami że nie mają sygnału , dziwne Francja i Niemcy też nie mieli , przecież oni się nie ogłaszają na Olx że będą atakować. Pozdrawiam z tego miejsca miernego ministra B.

 11. Ciekawe jak szybko go wypuszczą

 12. Występując o pozwolenie na broń idziesz do lekarza od czubków na rozmowę i to w zasadzie zaważy nad twoim pozwoleniem, drugą sprawą jest to ze dostaniesz pozwolenie na posiadanie broni w domciu a nie na włóczenie się z nią po ulicach .

 13. JUŻ ŁEB SPRAWIE UKRĘCONY –ZROBILI Z NIEGO WARIATA I POZAMIATANE. RODZINY ZABITEJ I PORANIONYCH. POCZEKAJĄ AŻ WYJDZIE NA PRZEPUSTKĘ …..

 14. Nie dziwne …Przecież normalny to on nie był …ale takich psycholi powinni od razu utylizować jakimś „humanitarnym ” zastrzykiem ,a nie chodzi taki psychol i niewinnych ludzi morduje ,a teraz go będą jeszcze leczyć

 15. na czyta się i na ogląda głupot w internecie a potem chodzi i zabija

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach