Z kraju: 15-letni rowerzysta zginął pod kołami ciężarówki

W poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty. Nie żyje 15-latek potrącony przez pojazd ciężarowy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w miejscowości Manasterz w powiecie przeworskim w województwie podkarpackim. Na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do wypadku z udziałem 15-letniego rowerzysty.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatek wyjechał z drogi podporządkowanej wprost przed jadącą ciężarówkę. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji 15-latka nie udało się uratować.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku. Droga wojewódzka nr 835 na odcinku Przeworsk – Dynów była przez kilka godzin całkowicie zablokowana.

m1

m2

2018-09-03 20:41:00
(fot. KP PSP Przeworsk)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Tragiczne. Dzieciak w takim wieku właściwie nie powinien znaleźć się na drodze publicznej.

  • Jak miał kartę rowerową to mógł i 10 lat mieć i być pełnoprawnym uczestnikiem ruchu. Coś mi mówi jednak, że na pewno miał telefon, kartę rowerową już niekoniecznie…

  • Czemu niby? Już 10 latki są na tyle rozwinięte, żeby móc takie rzeczy ogarnąć, ale nie jak ma się telefon w ręku i oczy skierowane na wyświetlacz.

   • Czyli, nie są w stanie ogarnąć. Doroslym też się tylko wydaje, że są i walą w zatrzymujące się pojazdy, bo telefon ważniejszy niż to, co dzieje się na drodze,

   • Gdy dziecko kończy 10 lat i jest rowerzystą, rodzice muszą przeprowadzić z nim jedną z najważniejszych rozmów w życiu. Żadnego owijania w bawełnę, tylko konkretnie o zagrożeniach. A potem trzeba z dzieciakiem jeździć i uczyć znaków i zachowania na drodze. Inaczej się nie da.

   • No i o to chodzi. Jeżeli ma 10 lat i zachowywałby się rozważnie, to by oczywiście ogarnął. Ale takie nastolatki nie zachowują się rozważnie, jak dorośli, bo właśnie są nastolatkami. Nie ogarniają. Nie teoretyzujmy, co by mogło być, tylko popatrzmy, co naprawdę jest.

  • Nie powinien znaleźć się na drodze ???a kiedy powinien ??Piszesz jak potłuczony .Ty to chyba trzymasz się kiecki mamy i sam nigdzie nie idziesz???jedziesz.

  • Jak najbardziej mógł się na nie znaleźć. Ale pod warunkiem znania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, bo te są w stanie ogarnąć nastoletnie dzieci. Ten 15-latek za 3 lata mógł zupełnie legalnie poruszać się samochodem czy motocyklem, w czym wcześniejsze poruszanie się rowerem po drodze jest pomocne.

   Nie wina w tym, że rowerzysta był na drodze, ale w tym, że nie zachował ostrożności i w tym, że przez 10 lat edukacji szkolnej nikt nie był w stanie nauczyć go zachowania na drodze.

 2. Paskudnie. Po stanie ramy widać, co się stało.

 3. Redakcjo, zdejmijcie te zdjęcia……. widać wyraźnie JAK ON ZGINĄŁ ….

 4. To nie kwestia wieku. Ostatnio wyjechała mi z podporzadkowanej paniusia na rowerze z dzieckiem na bagazniku. Musiałam uciekać na przeciwny pas, dobrze że nic nie jechało. Pani pokazała faka na zwróconą uwagę :-/

 5. selekcja naturalna

 6. Do komentujących. W dpie byliście i gwno widzieliście, ale rozumy pozjadaliście wszystkie.

 7. No sorry ale od piętnastolatka należy oczekiwać właściwego poruszania się na rowerze to co zrobił było karygodne i najwyższą niestety zapłacił

 8. Dajcie spokój z tymi „mądrymi” komentarzami- zginęło dziecko- nie ważne ile miało lat- dla matki zawsze będzie to dziecko.

 9. Dalej populiści wpychajcie rowerzystów na drogi ! Rowerzysta nie zna PORD, nie ma obowiązku znać, nikt go z tej wiedzy nie egzaminuje !!! To tak jakby niewidomego wwalić do labiryntu !!! A potem skutki jak na załączonym obrazku ! Chory kraj chorych ludzi… Hulajnoga=pieszy; rolkarz=pieszy… Rowerzysta=pojazd… What a fu**k !!!

  • 100% głupot
   „Rowerzysta nie zna PORD” – jedni znają inni nie
   „nie ma obowiązku znać” – jest obowiązek znać
   „nikt go z tej wiedzy nie egzaminuje” – egzamin na kartę rowerową, egzamin na prawo jazdy
   „A potem skutki jak na załączonym obrazku !” – więcej wypadków z rowerzystami spowodowanych jest przez kierujących pojazdami innymi niż rower
   „Chory kraj chorych ludzi” – wszędzie w cywilizowanym świecie jest podobnie, albo identycznie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia