Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z imitacją dolarów chciała przekroczyć granicę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podróżną, która przedstawiła do kontroli granicznej imitację pieniędzy. Czyn taki zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku do odprawy granicznej, na kierunku wjazdowym do Polski, stawiła się 20-letnia obywatelka Ukrainy.

Kobieta przedstawiła funkcjonariuszowi straży granicznej środki finansowe w postaci dolarów, które miały pokryć koszty jej utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że banknoty nie posiadają żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych i są zwykłą imitacją pieniędzy.

Obywatelka Ukrainy została zatrzymana i usłyszała zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu imitacji środków płatniczych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. NOSG)

Jeden komentarz

  1. chciala sobie dziewczyna dorobić ,to sobie wydrukowała …jak by miała kasę ,to by nie wyjezdzała za pracą .I grozi jej „tylko „3 lata za taką „zbrodnię ” …. a za zabicie czlowieka na drodze ,gosciu dostal „aż ” rok …sory ale to jest chore

Z kraju