Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Z fałszywymi dokumentami próbowali przekroczyć granicę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnych podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. Od początku roku podczas prowadzonych kontroli ujawniono już ponad 400 fałszerstw różnych dokumentów.

Wczoraj na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się dwóch obywateli Ukrainy.

W trakcie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG zauważył, iż mężczyźni zachowują się dość nerwowo. Podejrzewając nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wnikliwie je zbadać. Okazało się, iż podróżni posługiwali się fałszywymi oświadczeniami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia na terytorium Polski.

Mężczyźni w wieku 20 i 26 lat, odpowiedzą teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 400 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Sport