Z beczek zbudował tratwę, chce nią przepłynąć pół Europy. „Marzenia są po to, aby je spełniać”

Z Kazimierza Dolnego, przez 8 różnych państw aż do Morza Czarnego, zamierza przepłynąć na samodzielnie zbudowanej tratwie mieszkaniec gminy Wisznice. Wyprawa potrwa dwa miesiące.

W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wisznicach Andrzej Łagowski zaprezentował plan swojej wyprawy do Morza Czarnego. Trasę liczącą około 5 tys. km zamierza pokonać za pomocą własnoręcznie zbudowanej tratwy. Powstała ona z 12 plastikowych beczek oraz drewna. Na konstrukcji ustawiony zostanie namiot, w którym będzie spał, całość ma być napędzana silnikiem spalinowym.

Wyprawa rozpocznie się w maju w Kazimierzu Dolnym i potrwa około dwóch miesięcy. W tym czasie pan Andrzej będzie płynął rzekami przez m.in. Polskę, Niemcy, Austrię, Węgry czy też Rumunię. Trasa wiedzie przez 8 różnych państw, a do Morza Czarnego dopłynie Dunajem.

Przygotowania do wyprawy trwają już od pół roku, przy czym budowa tratwy była jednym z łatwiejszych zadań. Najważniejsze są bowiem kwestie logistyczne. Chodzi o wyznaczenie trasy, jej dokładne sprawdzenie, czy każdym odcinkiem da się przepłynąć, do tego znalezienie miejsc na postoje oraz tankowanie paliwa. Samych śluz na trasie jest około setki. Do tego dochodzą przepisy obowiązujące w każdym kraju.

Mieszkaniec gminy Wisznice wyjaśnia, że pomysł na wyprawę pojawił się w trakcie oglądania różnego rodzaju filmów o spływach rzekami. Dodał jednocześnie, że ta wyprawa jest jego marzeniem, a przecież wszyscy dobrze wiemy, że marzenia są po to aby je spełniać.

(fot. UG Wisznice)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. na matkę chrzestną wynalazku powinien zaprosić krychę zajadłą

 2. Moja wyprawa rozpoczeła się właśnie w Wisznicach……….trwała około miesiąca,nie ma vloga,zdjęć,nie ma nic.Ale mocny bimberek tam produkują!

 3. Swoją barkę pozostawi na brzegu, ciemną nocą dziecko zgwałci w niej znów.

 4. wszystko OK ale płyta OSB i wilgoć, deszcz, woda rzeczna -to słaba kompilacja
  Pomysł przedni, ja swego czasu organizowałem z kolegami spływy pontonowe polskimi rzekami , Polska jest piękna i zupełnie zadziwiająca ze strony rzeki

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku