690 680 960

Wznowiono poszukiwania mężczyzny, który wskoczył do Wisły i zniknął pod wodą

Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad po mężczyźnie, który wczoraj wskoczył do Wisły w Kazimierzu Dolnym. Z relacji świadków wynika, iż znajdował się on pod wpływem alkoholu.

W Wiśle w Kazimierzu Dolnym wznowione zostały poszukiwania mężczyzny, który wczoraj późnym wieczorem wskoczył do wody i już nie wypłynął. Jak już informowaliśmy zdarzenie miało miejsce około godziny 22:20 w rejonie ujścia Grodarza i przystani statków wycieczkowych. O wszystkim zostały zaalarmowane służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, straż pożarna z Kazimierza Dolnego i Puław, policja, a także specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

-Początkowo była nadzieja, że po prostu zanurkował i wypłynął gdzieś dalej, a świadkowie tego nie zauważyli z uwagi na panujące ciemności. Jednak niebawem ustalono, że mężczyzna najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem alkoholu. Nigdzie też nie natrafiono na ślady, aby mógł wyjść z rzeki – wyjaśniali nam ratownicy.

Po kilku godzinach podjęto decyzję o wstrzymaniu akcji ratunkowej. Nawet w przypadku odnalezienia mężczyzny pod wodą, nie było bowiem już szans na uratowanie jego życia. Dzisiaj rozpoczęła się akcja poszukiwawcza.

(fot. WOPR Kazimierz Dolny/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Kazimierrkejszyno było w Kazimierzu jak co roku a dojazd jak co roku ten sam ,problem asfaltu kawałek wylac pod wisla a nie doly z piachem

  2. szukajcie we Włocławku – dalej nie popłynie

  3. Dziura na dziurze kolo wisly na prom dojazd jak pole crosowerowe,,rządzący co robią???

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas