690 680 960

Wyszedł samotnie na grzyby i zaginął. Mężczyzna ma problemy z pamięcią (zdjęcia)

Zaniepokojona rodzina 82-latka zaalarmowała służby po tym, jak długo nie wracał z lasu. Mężczyzna wybrał się na grzyby, cierpi jednak na zaniki pamięci. Co więcej, mieszkaniec gminy Ludwin nie posiadł przy sobie telefonu komórkowego.

W poniedziałek po południu policjanci z Łęcznej otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 82-latka z gminy Ludwin. Mężczyzna wcześnie rano samotnie wybrał się na grzyby do lasu w miejscowości Rogóźno i nie powrócił z wyprawy. Zaniepokojona rodzina na własną rękę zaczęła go szukać, jednak bez rezultatu. W końcu do poszukiwań przyłączyli się zaalarmowani o wszystkim strażacy i policjanci.

Funkcjonariusze przeczesywali teren leśny, aby jak najszybciej odszukać 82-latka. Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony w lesie przez jednego ze strażaków. Cały i zdrowy trafił pod opiekę najbliższych.

Policjanci apelują do grzybiarzy

Wychodząc do lasu na grzyby, czy wycieczki pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Osoby starsze, schorowane nie powinny wychodzić do lasu samotnie. Podczas zbierania grzybów łatwo stracić orientację w terenie i zgubić się. Starsze osoby mogą zasłabnąć i potrzebować pomocy. Dbając o ich bezpieczeństwo opiekunowie powinni pamiętać o tych zagrożeniach. Wychodząc do lasu warto zabrać ze sobą towarzysza, który nam wspomoże. Obowiązkowo weźmy ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią.

Wyszedł samotnie na grzyby i zaginął. Mężczyzna ma problemy z pamięcią (zdjęcia)

(fot. Policja Łęczna)

5 komentarzy

  1. Zaniepokoili się, że długo nie wraca z lasu, więc wiedzieli, że idzie do lasu. I o tak sobie puścili osobę z zanikami pamięci samą do lasu, bez telefonu.
    To niech go teraz sami szukają imbecyle!

  2. „Cały i zdrowy trafił pod opiekę najbliższych.” – czy to znaczy, że ta wycieczka wyleczyła zaniki pamięci?

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas