Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac polowych natrafił na granat

W poniedziałek na jednym z pól w powiecie biłgorajskim wykopany został granat ręczny odłamkowy z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczne znalezisko zabezpieczą saperzy.

W poniedziałek około godziny 18:00 biłgorajscy policjanci przyjęli zgłoszenie o odnalezieniu granatu podczas prac polowych w miejscowości Rokitów.

Na miejsce natychmiast udali się mundurowi. Po przybyciu w rejon ujawnienia niebezpiecznego przedmiotu funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to granat ręczny odłamkowy z czasów II wojny światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych.

Policjanci przypominają

W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, czy rowy. Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112.

(fot. Policja Biłgoraj)

Jeden komentarz

  1. Taki granacik to trzeba od razu zanosić do dyżurnego Policji,

Z kraju