Wystawa z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża została zniszczona. Wisiała zaledwie dwie doby (zdjęcia)

W czwartek na ogrodzeniu kościoła umieszczona została wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Po dwóch dobach została zniszczona.

W nocy z soboty na niedzielę, z 21 na 22 listopada, zniszczona została wystawa pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”, prezentowana przy kościele pw. św. Jozafata Kuncewicza w Rejowcu. Zamontowane na ogrodzeniu plansze z archiwalnymi zdjęciami oraz cytatami porozrywano, wokół rozrzucając ich elementy. O wszystkim powiadomiono policję. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu czynności zabezpieczając ślady i wszczęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy lub też sprawców.

– To szokujący incydent. Doświadczamy, że atak na świętość, miejsca kultu to nie tylko kwestia większych miast, ale również małych społeczności. Wiele osób obecnych dzisiaj w kościele zadawało dziś pytanie co się dzieje z ludźmi, że w ten sposób się zachowują? Z niedowierzaniem patrzyli na to co się stało – wyjaśnia proboszcz parafii św. Jozafata Kuncewicza w Rejowcu ks. Jacek Jakubiec.

Wystawa została umieszczona w tym miejscu w czwartek, a więc eksponowana była zaledwie przez dwie doby. Jej inicjatorem było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, które od początku swojej działalności, zrzesza członków w miejscowym oddziale stowarzyszenia. Natomiast sama wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 r., 70-lecia prymasowskiej nominacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, a także 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Jak nas poinformowano, wystawa zostanie odtworzona i wróci na swoje miejsce.

(fot. E-Civitas/nadesłane)

77 komentarzy

 1. Pewnie jakieś miejscowe wieśniary. Przesłuchać wszystkie z Rejowca i okolic co na fejsie mają grafiki popierające strajk kobiet. Pewnie jedna z nich!

 2. Sami zniszczyli teraz krzyczą że są atakowani

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach