Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wysokie: 10 osób odpowie za udział w pobiciu

Za udział w pobiciu odpowie 10 osób, mieszkańców gminy Wysokie. Mężczyźni zmusili auto do zatrzymania i pobili jadących nim pasażerów.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na terenie gminy Wysokie. Wracające z baru auto zostało zatrzymane przez dwa pojazdy, które zajechały mu drogę.

Jak się okazało w jednym z pojazdów był mężczyzna z którym się wcześniej posprzeczali w barze i jego dziewięciu kolegów.

– Mężczyźni siłą wyciągnęli siedzących z tyłu pasażerów i zaczęli ich bić i kopać po całym ciele. Po chwili na miejsce zdarzenia najechało dwóch kolejnych mężczyzn z którymi cała piątka bawiła się wcześniej w barze. Pasażer pojazdu, gdy zobaczył co się dzieje, wysiadł i próbował pomóc kolegom. Jednak i on został pobity – informuje st. asp. Marzena Skiba z krasnostawskiej Policji.

Sprawcy odjechali w kierunku miejscowości Maciejów. Jednak po kilkunastu minutach zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Żółkiewce, których wsparli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

– Mężczyźni byli zaskoczeni i nie stawiali oporu. Wielu z ich miało ślady krwi na ubraniu i zostali rozpoznani przez pokrzywdzonych. Zatrzymani to mieszkańcy gminy wysokie w wieku od 17 do 23 lat – dodaje st. asp. Marzena Skiba.

Wszyscy wczoraj usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji. Wkrótce za swój czyn odpowiedzą przez sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za pobicie grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

2015-03-03 09:46:21
(fot. lublin112.pl)

74 komentarze

 1. czytam te komentarze i widze tyle jadu… ,,Jeden z zatrzymanych chłopaków zostal chwilę wcześniej pobity przez „panów ” z zołkiewki” nie wiem kto to pisał ale ma dużą wyobraźnie… byłem,widziałem i to nie było tak. pierwsi wysadzili się ci z wysokiego i to od nich padło uderzenie. przestańcie oczerniać niewłaściwe osoby. To jest zwykła napaść z premedytacją, a co by było gdyby policja nie przyjechała???? żaden z tych panów się nie zastanowił. Może czasem warto przyznać się do błędu.

  • Czlowieku nie martwi sie tym co tutaj pisza, za skladanie falszywych zeznan tez jest kara pozbawinia wolnosci.

 2. Czytając komentarze, wątpię żeby ktokolwiek z Was pamiętał imprezy sprzed niemal 20 lat, które odbywały się u tego samego (chyba) właściciela w Maciejowie.

  Dobrze, że wtedy nie było lublin112, bo jakbyście chcieli tak samo analizować wszystkie bójki, które wtedy tam powstały, to serwer obsługujący lublin112 powiesił by się na kablu zasilającym z przeciążenia i desperacji.

  Czasy owe wydają mi się piękne z dwóch powodów…
  Wtedy byłem bardzo młodziutki i wszystko miałem jeszcze przed sobą…
  Drugi powód to fakt iż pomimo niejednokrotnego demontowania wielu ogrodzeń sąsiednich zabudowań w celu wyrównania rachunków, pomimo tego, że niejednokrotnie były dużo większe awantury, w których uczestniczyło kilkadziesiąt osób, to Policja tam była rzadkością.

  Jak ktoś dostał wp****ol, to potem odrobił przy bardziej sprzyjających okolicznościach, ale nikt nie pieprzył nic o sądach, zawiasach, składaniu fałszywych zeznań itd i nie ratował się i nie straszył Policją- prawdopodobnie także przez to, że komórka wtedy była luksusem i ciężko było ją wezwać z pola uciekając samotnie przed np. 20 mieszkańcami Giełczwi…

  Teraz, ci sami ludzie, którzy ze sobą namiętnie walczyli- często pozostawali szwagrami, sąsiadami itd i wspólnie śmieją się z czasów jak się napieprzali, o czym pisałem w poprzednich komentarzach.

 3. To Wysokie teraz rządzi na Maciejowie kiedyś to Antoniowka rzadzila to były czasy jak się komuś nie [] albo samemu w [] nie nazbieralo to impreza sobotnia była nie udana.

 4. Piotrek Żyła

  Hehe Hehe

Z kraju