Wyprzedzanie lub omijanie pojazdów w tym miejscu to skrajna bezmyślność (wideo)

Czytelnik przesłał nam nagranie, na którym zarejestrował skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Kierowca jednego z pojazdów postanowił ominąć auta, których kierowcy przepuszczali pieszych w rejonie Bramy Krakowskiej.

Na nagraniu przesłanym do naszej redakcji, zarejestrowanym w minioną niedzielę w rejonie przejścia dla pieszych przy Bramie Krakowskiej na pasie w kierunku ul. Królewskiej, widzimy kierowcę omijającego stojące pojazdy przed przejściem, których kierowcy przepuszczali pieszych.

To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło przyczynić się do groźnego wypadku. W rejonie przejścia dla pieszych przy Bramie Krakowskiej panuje zazwyczaj wzmożony ruch pieszych, kierowcy co chwila zatrzymują się, aby przepuścić przechodzące osoby przez ulicę.

Ku przestrodze!!!

(fot. wideo nadesłane Bartek)

26 komentarzy

 1. Takiemu idiocie tylko dożywotnie zabranie prawa jazdy pomoże…

 2. nagranie do drogówki i doi roboty !

 3. Żeby odwalić taki numer to już trzeba mieć problemy z głową. Mam nadzieję, że policja zrobi użytek z kamer monitoringu. Jeśli nie działał w sytuacji wyższej konieczności powinien stracić prawko.

 4. po prostu lepszy sort nie zadaje się z plebsowozami.

 5. To raczej na policję ta nagranie powinno trafić .

 6. Jak wprowadzą bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych to tam pod bramą już nikt nigdy niczym nie przejedzie…

  • Zmiana przepisów w tej sytuacji kompletnie niczego nie zmieni. Za to, w wielu innych sytuacjach zdecydowanie ułatwi zarówno kierowanie (bo zdejmuje z kierowcy dylemat: zatrzymać się/nie zatrzymać się) jak i przejście przez jednię (bo zdejmuje z pieszego dylemat: czy kierowca widzi, czy kierowca się zatrzyma – jak się zatrzymał to znaczy, że widzi i na pewno nie potrąci).
   Pojazd się zatrzymuje – pieszy przechodzi. Pieszy nie wtargnie, zatrzymany samochód nikogo nie potrąci. Nikt nie musi ani przebiegać przez jednię, ani hamować gwałtownie. Wszyscy są zadowoleni. Same plusy.
   A to, że kurierom, dostawcom pizzy, takie przepisy nie odpowiadają – jeżeli nie odpowiadają im warunki pracy – niech ją zmienią. Nikt ich nie zmusza do pracy jako drogowy poganiacz.

 7. A piesi to nie wiedzą, że auta też chcą przejechać ?! Zwłaszcza, że auta są u siebie czyli na jezdni !!! lezą i lezą, już schodzą to nie! nie poczeka kolejny, włazi i lezie i kolejny lezie! Za takie łażenie i włażenie to policja powinna pieszym mandaty dawać !

  • A piesi zwłaszcza po małym co nieco nie wiedzą.Nawet ci co przed chwilką stali przed tym przejściem i wyszli z samochodu również zachowują się jak ci piesi. Wszak nie każdy ma w życiu gonione.

  • 1. Należy jeszcze dodać, że z dorosłych pieszych jakieś 80% jest także kierowcami, więc bardziej prawidłowe byłoby gdybyś używał nie pojęcia „pieszy”, ale kierowca który porusza się pieszo.
   2. Ten drogowy egoizm dobrze przedstawia nasze społeczeństwo. Myślisz, że Ci piesi lepiej zachowują się gdy kierują samochodem czy rowerem?
   3. Jeżeli jezdnia jest dla pojazdów (nie tylko dla aut) to PdP dla kogo jest?
   4. W sytuacji pieszego, który czeka kilka minut na możliwość przejścia przez jednię – nie ma problemu – niech czeka. Natomiast to samo, w drugą stronę, wywołuje u Ciebie oburzenie.
   5. Na filmie nie widać wykroczeń pieszych. Jest tutaj mocno nadużywanie swoje pierwszeństwo, ale to nie jest nawet wykroczenie. To co zaś reprezentuje kierujący czerwonym samochodem – to jest piractwo drogowe. Krytykujesz tych pierwszych () natomiast przemilczałeś zachowanie powodujące duże zagrożenie bezpieczeństwa.
   6. Czy nie byłeś w gronie osób przechodzących? Może byłeś wśród nich? Przypomnij sobie.

   • Franiu, przyjacielu gdzie w Lublinie jest miejsce w którym pieszy czeka kilka minut na przejście?? Powiedz proszę.

    • Nawet jeżeli takich miejsc nie ma (choć podejrzewam, że by się znalazły) to jakie znaczenie ma czy oczekiwanie na przejazd wynika z przechodzenia pieszych przez jednię, czy też oczekiwanie wynika z czekania na zielone na skrzyżowaniu?

     W żadnym miejscu nie twierdzę, że piesi powinni nadużywać w tej sytuacji swojej pozycji i robić korek kierującym. Piesi powinni się grupować i przechodzić grupami na zmianę z przejeżdżającymi samochodami.
     Tylko, że to, że kilku pieszych się zatrzyma i zrobi lukę/miejsce dla pojazdów – nie oznacza, że nie nadejdą kolejni, którzy tego nie zauważa, lub nawet zauważą, ale mają resztę (kierowców, oraz tych pieszych, którzy zachowują się partnersko wobec kierowców) w nosie.
     W tym jest problem. W tym, że jednostki nie potrafią się dostosować do reszty/ogółu. To, że jedni trzymają kierownicę, a inni parasole nie ma większego znaczenia w tej zasadzie dotyczących wszystkich uczestników ruchu. Idiota (który nie potrafi żyć w społeczeństwie) może równie dobrze poruszać się pieszo, rowerem, czy samochodem, więc generalizowanie na tym przykładzie, ze piesi nie potrafią się zachować jest niesprawiedliwe. Większość tych pieszych idzie do swoich samochodów zaparkowanych nieopodal.

  • 1. Zależy jak na to spojrzeć. Na autostradach nie ma przejść dla pieszych ani przejazdów rowerowych/kolejowych. Dlaczego zatem na deptaku w centrum miasta znajduje się „przejazd dla pojazdów”?

   2. Ja uważam, że jedni z drugimi (ci którzy są aktualnie w samochodach z tymi, którzy znajdują się poza pojazdami) powinni żyć w zgodzie. Ty natomiast zepchnąłbyś jednych do kanałów, albo kazałbyś im czekać nie wiadomo ile, żeby tylko nie utrudniać ruchu tym drugim.

   3. Nie ma przymusu jazdy samochodem. Tym bardziej nie ma przymusu jazdy ul. Lubartowską. Jeżeli ktoś nie chce stać w korku na tej ulicy – niech pojedzie objazdem. Takie sytuacje występuję pewnie często – wiec są do przewidzenia. Przykład.
   Bardzo niewielu rowerzystów decyduje się jechać: Tysiąclecia, Witosa, Kraśnicką itp. bo występują tam takie sytuacje drogowe, w których jazda rowerem im nie odpowiada (nie jest to przyjemne, nie jest bezpiecznie, hałas, kurz itp)
   Dlaczego zatem, ktoś komu nie odpowiadają warunki ruchu na ul. Lubartowskiej (i stanie w korku), porusza się tą ulicą – niech pojedzie inaczej. Czapeczkowiec specjalnie wjechał w korek i ma pretensje do tego, że stoi w korku. Niech ma pretensje do siebie.

 8. Tablice rejestracyjne dla pieszych w celu łatwiejszej ich identyfikacji 😉

 9. Jak się trafi jakiś wiejski dżentelmen to tam można pół godziny stać, bo będzie czekał na ludzi co z bramy ledwo wyszli.

  • Więc dlaczego czerwony zamiast nie staranować „dżentelmena”, spowodował niemal potrącenie pieszych na PdP? W tym, że nie doszło do potrącenia najwięcej było przypadku.

 10. Zabrać bydlakowi prawo jazdy !!!!!!!!!!!

 11. biedaki juz szczekaja i mysla ze kazdy jest powolniakiem i bedziesz czekal bo wy nie umiecie jezdzic szybciej. Chlopak mial pelna kontrole i widzial co sie dzieje i napewno nikogo by nie zabil. To sie nazywa kompuer w glowie wy dziady , jak wy tego nie potraficie to nie znaczy ze inni tez sa takimi dziadami bez umiejetnosci hehehehehehe ja swoja e60 535d z felami 19 cali tez czasami wyprzedze na przejsciu ale zawsze to robie bezpiecznie i nigdy nie mialem wypadku a jak dziad co czeka przed przejsciem ma bol pupki to dlatego ze zazdrosci ze ja bylem szybszy heehhehehehe taka prawda dziady

 12. To nie jego wina miał bardzo prostych rodziców…. i co ma teraz chłopaczyna zrobić.

 13. Powinni go znaleźć i oskarżyć o usiłowanie zabójstwa.

 14. Bimmer wrociles? Bo z Franiem to nie to samo. za dlugie wywody wali. Ty to konkretny chlop bmw 19 cali i tak ma byc… To jest zycie

 15. jak dla mnie to była próba zabójstwa

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach