690 680 960

Wyprzedzał busem na czołówkę. „Gdybym nie przyhamował, zabiłby mnie” (zdjęcia)

Wczoraj od naszego Czytelnika otrzymaliśmy nagranie groźnej sytuacji drogowej, która mogła zakończyć się tragicznie. Kierowca rejsowego busa postanowił wyprzedzić ciężarówkę, jadąc wprost na poruszający się z naprzeciwka pojazd osobowy.

Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19, pomiędzy Janowem Lubelskim a Niskiem. Nasz Czytelnik zarejestrował na nagraniu kierowcę rejsowego busa, który podczas wyprzedzania o mało nie doprowadził do czołowego zderzenia.

– Czy taki kierowca powinien wozić ludzi? Gdybym nie przyhamował, zabiłby mnie. A nie wiadomo, czy nie ludzi których wiózł – napisał Czytelnik.

Kierujący busem podjął dość ryzykowny manewr wyprzedzania ciężarówki i gdyby nie to, że nasz Czytelnik zahamował pojazdem, doszłoby do czołowego zderzenia. O komentarz całej sytuacji poprosiliśmy firmę z Rzeszowa, do której należy pojazd.

– Dostaliśmy również ten sam filmik od osoby, która kierowała danym pojazdem. Zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne oraz całkowicie naganne. Już zostały wyciągnięte wobec niego odpowiednie konsekwencje i taka sytuacja na pewno w żaden sposób się nie powtórzy – napisał nam przedstawiciel firmy.


(fot. nadesłane)

42 komentarze

  1. I w końcu właściwa postawa kierującego, jeśli jakaś łajza popełni błąd to inni powinni zapobiec tragedii niestety. Nie popieram zachowania busiarza, ale ktoś musi być mądrzejszy. Bądźmy czujni zawsze ktoś może popełnić błąd niekoniecznie rozmyślnie.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin