Wyprzedzając, zaczepił o ciągnik rolniczy. Traktorzysta wypadł przez szybę, auto przewróciło się na bok (zdjęcia)

Wyprzedzając jadący przed nim ciągnik rolniczy zaczepił o maszynę. Siła uderzenia sprawiła, że traktorzysta wypadł przez szybę, zaś auto dostawcze przewróciło się na bok. Policjanci zatrzymali już mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach porannych w miejscowości. Kolechowice w gminie Ostrów Lubelski w powiecie lubartowskim. Na drodze wojewódzkiej nr 813 Parczew – Łęczna samochód dostawczy zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstepnie ustalili policjanci, kierujący dostawczym volkswagenem mężczyzna jechał w stronę Ostrowa Lubelskiego. Podjął manewr wyprzedzania poruszającego się przed nim ciągnika rolniczego. W pewnym momencie zaczepił o tył maszyny. Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik obróciło, a jego kierowca wypadł przez tylną szybę. Z kolei volkswagen przewrócił się na bok.

W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Obu kierowców przetransportowano do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, funkcjonariusze zatrzymali kierowcy volkswagena uprawnienia do kierowania. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana.

(fot. Policja Lubartów)

12 komentarzy

 1. Niby za co zatrzymane uprawnienia???? Mandat nie wystarczy????

 2. Ciekawe ileż to miał na liczniku ten „miszczu ” w dostawczym Vw ,że doprowadził do takiej masakry

 3. A skąd pewność o winie kierowcy busa…?

  • jeśli nie słyszałeś o „zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania” to daj sobie spokój z prowadzeniem pojazdów mechanicznych zanim komuś zrobisz krzywdę… Wyprzedzanie na wąskiej drodze na tzw żyletkę z pełną prędkością tak się czasami kończy choć wiele razy się udawało…! A jeśli nawet ciągnik nie jechał linią prosta (to nie pociąg…) to wina kierowcy dostawczaka… gdyż jw…!

  • Też mi się wydaje że kierowca ciągnika nie jest bez winy. Możliwe że podczas wyprzedzania ostro skręcił i zaczepił o pojazd wyprzedzający. Chociaż ten co wyprzedzał to wolno nie jechał.

 4. … to ” coś ” uczepione do traktora to ile miało szerokości ? … było dobrze oznakowane ?

  • miało szerokość pięciu metrów długości 20 nie miało żadnych oznakowań ale policjanci tego nie zauważyli i zabrali prawko biednemu kierowcy busa

 5. Jak się sprzętu rolniczego nie oświetla to tak się kończy 😉

 6. i gdzie tak z.a.p.ier....alacie ?

  Heucjux ,ty jesteś taki głupi czy tylko udajesz ? masz napisane w przepisach ze przy wyprzedzaniu masz zachować szczególną ostrożnosć ,własnie po to zeby nie było takich zdarzeń …a nie wyprzedzać na żyletke zapier…l.a.j,ą.c z pelną predkoscią ….Takich samych „kierofców ” widze codziennie na drodze przed swoim zakladem pracy ,gdzie przed wjazdem stoi kilkanascie ciężarówek na jednym z pasów i wolny jest tylko jeden na odcinku kilkuset metrów ….ci ograniczeni umyslowo osobnicy zapier…ją ile się da…nie ważne że ludzie idą drogą ,nie ważne że stoją ciężarowe auta z których mogą niespodziewanie wysiąść kierowcy ….oni po prostu są tak ograniczeni że ich małe ptasie mózdzki ,nie przewidują zadnych niespodziewanych zachowań …jedyne co ogarniają to że oni jadą do pracy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja