Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek podczas wyprzedzania. Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu ciężarówki i osobówki (zdjęcia)

Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku wtorkowego wypadku, do którego doszło na ul. Józefowskiej w Rogóźnie. 63-letni kierujący volkswagenem skręcając w lewo, nie upewnił się, co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru i uderzył w bok wyprzedzającego go mercedesa.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 12.00 na ul. Józefowskiej w Rogóźnie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło tam do zderzenia ciężarówki z osobówką, a jedna z osób poszkodowanych nie może wyjść z auta. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni mieszkaniec gm. Krynice kierujący volkswagenem wykonując manewr skrętu w lewo, nie zauważył, że jest wyprzedzany przez kierowcę ciężarowego mercedesa i uderzył w jego bok. Na skutek uderzenia, kierujący passatem i jego pasażerka potrzebowali pomocy medycznej i karetką pogotowia ratunkowego zostali przewiezieni do szpitala – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

50-letni mieszkaniec gm. Lubycza Królewska kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń. Badanie trzeźwości kierujących wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

Wypadek podczas wyprzedzania. Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu ciężarówki i osobówki (zdjęcia)

fot. Policja Tomaszów Lubelski

Wypadek podczas wyprzedzania. Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu ciężarówki i osobówki (zdjęcia)

fot. Policja Tomaszów Lubelski

8 komentarzy

  1. Jeśli jedna z osób poszkodowanych nie może wyjść z auta, to mus zadysponować chociaż z siedem jednostek straży pożarnej. Jedna może nie mieć wystarczająco ostrych nożyc. A i posprzątać trzeba…

    • Co się podszywasz pod mój nick. Ja wypadków nie komentuję. Błyśnij intelektem i wymyśl coś sobie.

  2. Kierowca który chce skręcić powinien właczyć kierunkowskaz i potem redukować prędkość, natomiast u nas nie rzadko kierowca redukuje prędkość a kierunkowskaz włacza zbyt póżno lub w momencie skrętu (bez sensu) lub wcale, dlatego kierowca jadący z tyłu nie dostaje informacji o ZAMIARZE skrętu za chwilę. Gdyby kierowca cięzarówki wiedział że ten bedzie skręcała to by zapewne nie wyprzedzał.

    • Ja redukuję prędkość, włączam kierunkowskaz odpowiednio wcześnie, ale i tak zdarza mi się być wyprzedzanym na skrzyżowaniu z podporządkowaną drogą, przez któryś z kolei pojazd, z tyłu.

  3. przyczyny są 2, jeden nie spojrzał w lusterko a drugi leciał na tempomacie 90km/h przez wieś ;p

  4. Winny pewnie jak zwykle pieszy który wtargnoł przed pojazdy

  5. Pomijając inne aspekty, wyprzedzac na skrzyżowaniu nie można. Kierowcy nagminnie wyprzedzają na podwójnej ciągłej, bo przecież on nie będzie jechał 70 na godzinę… Mam wrażenie że na trasach krajowych typu dk12, dk17, dk19 nikt zgodnie ze znakami ograniczającymi prędkość nie jeździ.

  6. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Dodaj komentarz

Z kraju