Wypadek na trasie Lublin – Warszawa. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Duże utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy podróżujący trasą Lublin – Warszawa. Na wysokości Garbowa doszło do wypadku. Utworzył się wielokilometrowy korek. Problemy z przejazdem, choć znacznie mniejsze, występują również w kierunku Lublina.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 15:35 w miejscowości Wola Przybysławska. Na drodze ekspresowej S12/17 Lublin – Warszawa, w rejonie wiaduktu którym biegnie droga powiatowa Garbów – Abramów, samochód osobowy marki Nissan uderzył w bariery.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lublina, Garbowa i Woli Przybysławskiej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz służba drogowa. Jak nas poinformowano, w zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Mężczyznę przetransportowano do szpitala w Lublinie.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku. Występują utrudnienia w ruchu w obu kierunkach. Z obu stron utworzyły się korki. Najdłuższy jest w kierunku Warszawy, gdyż ma już ponad 3 km i sięga miejscowości Karolin.

AKTUALIZACJA:
Tuż po tym, jak doszło do wypadku, miało miejsce drugie zdarzenie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Wydarzyło się ono na pasie jezdni prowadzącym w kierunku Lublina. W tym przypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

(fot. nadesłane Julita, Mikołaj, nadesłane – dziękujemy!)

Zobacz również

24 komentarze

 1. No jasne, że korek w obie strony, bo ciemna masa musi zwolnić do 20 km/h i sobie pooglądać co tam sie działo. Pluję na takie osoby

  • dokładnie, w co drugim wypadku na drodze szybkiego ruchu dochodzi do zdarzenia po przeciwnej stronie…

  • Sam jesteś ciemna masa, bo nie wiesz że przejeżdżając obok miejsca wypadku należy zachować szczególną ostrożność i znacząco zmniejszyć prędkość.

  • Dokładnie.
   Ja bym sypał mandaty z górnej półki.

  • Przejeżdżaliśmy tamtędy niedługo po wypadku. Kierowca z tego rozwalonego samochodu leżał na drodze. Wokoło pełno ludzi, którzy mu pomagali. Zaparkowali samochody na poboczu. Nie wyobrażam sobie pędzić w takich okolicznościach. Można spowodować kolejny wypadek.

   • Kolego, mi chodzi o osoby, które jadą z przeciwnej strony i zwalniają. Wiadomo, że kierowcy, którzy są na tym samym pasie co wypadek to musza zwolnić. Osoby jadące z naprzeciwka NIE!

 2. Brawo dla Służb za pomoc i logistyke i dla kierowców za zdany egzamin z Korytarza życia i suwaka, byłam pod wrażeniem!

 3. no i po ch*j budować szybsze i bezpieczniejsze drogi, jak zawsze się jakiś baran rozwali? nawet i 5 pasów będzie mało!
  za szybko jechał, zły stan auta albo się zagapił. żadna z przyczyn nie kwalifikuje go do jazdy.
  przez takich skończonych idiotów będą niedługo redukować dopuszczalną prędkość na ekspresówkach…

  • nawet jak się nie potrafi jeździć, to wystarczy jechać prawym pasem za tirem 90km/h i mieścić się między dwoma liniami. jakim trzeba być deklem, żeby nawet tego nie potrafić? kolejny ukr z kupionym prawkiem?

 4. zapewne „szedł ” jak pocisk po prostej ,ale prosta się skończyła i zaczął lekki łuk ….no i jak to pocisk ,poszedł dalej po prostej ,a droga została z boku

 5. odcinek ten stał się lokalnym torem wyścigowym i każdy ciśnie ile może, prędkości 160-180 to normalka, a jak ktoś chce wskoczyć z pasa dla dziadów (90km/h) na pas dla vip-ów to właśnie tak się kończy.

  • Nawet jadąc przepisowe 120 km/h trzeba hamować bo „kierowca” jadący prawym pasem 93km/h postanowił wyprzedzić ciężarówkę i nie spojrzał w lewe lusterko czy może to zrobić. I pakuje się taki przed maskę.

   • Amen. Głąby nawet nie potrafią wyprzedzać. A później się dziwić ze takie rzeczy się dzieją.

   • Pabloo(oryginał)

    @abc, jazda lewym pasem jest karana, a ograniczenie do 120 km/h jest po to, aby pojazdy które chcą wyprzedzić ciężarówke i de facto jadą z prawidłową prękością mogły bezpiecznie ją wyprzedzić. Chcesz zap….lać ? wynajmij sobie tor na godzinę lub dwie. Przez takich jak ty niecierpliwych giną ludzie na drogach. I nie pier…ol mi że jadąć uporczywie lewym pasem masz pierszeństwo. Bo droga jest dla wszystkich, nie tylko dla posiadaczy-poganiaczy. Jeśli masz wątpliwości, to zapraszam do WRD na Narutowicza.

    • @Pablo(oryginał)
     Chyba trochę się zapędziłeś i nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Przez takich jak ja giną ludzie? Jakby najgorsi kierowcy jeździli przynajmniej tak jak ja to na drogach nie byłoby ofiar.
     Nie wiem gdzie wyczytałeś, że jeżdżę uporczywie lewym pasem. Jeżdżę prawym, wyprzedzam lewym i później wracam na prawy… zaskoczony? A jak już jadę lewym to mam pierwszeństwo przed tymi, którzy są na prawym. Niestety chyba inni myślą tak jak Ty. Miałem kilka sytuacji, ze za ciężarówką był sznur aut. Zmieniam pas, aby ich wyprzedzić i za chwilę znajduje się jeden co mi wjeżdża przed maskę bo postanowił wyprzedzić jak już ja do niego dojechałem i muszę hamować. Przy pasach rozbiegowych przy węzłach też trzeba uważać. Z zasady jak mam wolne to zmieniam pas na lewy, aby inni mogli spokojnie wjechać, ale trafiają się tacy co z rozbiegowego od razy wskakują na lewy i znów trzeba hamować. Jakbym nie myślał za innych to przynajmniej raz w miesiącu miałbym stłuczkę. Niestety nie wszyscy używają mózgu jak prowadzą auto. O efektach można poczytać na tej stronie.

    • Takich oryginałów jak ty jest niestety dużo na drogach.

  • Z pasa dla dziadów? Chłopcze kto cię uczył języka. Mam nadzieję że kiedyś jakiś dziad z duzego auta nauczy cię jeździć i w koncu nabierzesz szacunku dla innych uzytkownikow drog .

 6. Drogę tą projektowali idioci jeszcze więksi projektowali tablice informacyjne a najwięksi obsługują tą drogę. Wiedząc że jest wypadek powinni kierować ruch z ekspresówki na starą trasę warszawską, żeby nie powiększać korka. Na tablicach powinny być czytelne informacje że jest wypadek, a nie zwężenie drogi i takie tablice powinny być na wjazdach na ekspresówki, a nie jak już na nich jesteśmy. Ale na co i po co to wszystko robić lepiej ponarzekać jak to u nas korytarz życia kiepsko wychodzi.

 7. Same geniusze żal czytać te wasze wypociny

 8. Same mądrołki, a skąd wiecie co się stało. Może facet zaslabl, może miał zawał, może cokolwiek innego, znam kilku takich super kierowców, którym też zdarzył się wypadek, z ich winy, całe miesiące się zastanawiali jak to się mogło stać???!!!!!!

 9. WŁAŚCICIEL NISSANA

  Dla waszej wiadomości to ja byłem kierowcą Nissana który uderzył w barjerki z powodu pęknięcia lewej opony i mnie ściągnęło na barierki. Jak nie wiecie co się stało nie komentujcie ze zapie……, bo jechałem może 110km a przy 110 nie da się żadnego auta utrzymać bez jakich kolwiek kolizji, nie poniosłem większych obrażeń poza zebrem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS