Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek na przejeździe rowerowym. Kierujący jednośladem w szpitalu (zdjęcia)

We wtorek rano na jednej z ulic Parczewa doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło dzisiaj po godzinie 7.00 w Parczewie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kierującego rowerem. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 59-letni kierujący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście wjeżdżającemu na przejazd rowerowy. Jak oświadczył 59-latek rowerzysta znajdował się w „martwym polu” i go nie zauważył – relacjonuje sierżant sztabowy Anna Borowik z parczewskiej Policji.

Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, obaj byli trzeźwi. Cyklista z obrażeniami ciała zabrany został do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

– Pamiętajmy, bądźmy ostrożni na drodze. Spowodowanie wypadku przez pojazd mechaniczny jest szczególnie drastyczne, jeśli osobą poszkodowaną jest pieszy lub rowerzysta. Dla potrąconego niechronionego uczestnika ruchu drogowego taki wypadek może się wiązać z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu albo nawet ze śmiercią. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii – apeluje sierżant sztabowy Anna Borowik.

Wypadek na przejeździe rowerowym. Kierujący jednośladem w szpitalu (zdjęcia)

fot. Policja Parczew

 

Wypadek na przejeździe rowerowym. Kierujący jednośladem w szpitalu (zdjęcia)

fot. Policja Parczew

9 komentarzy

 1. nie wiedziałem że rowerzysta wjeżdżający na przejazd ma pierwszeństwo, są wyjątki ale o tym powinna powiedzieć pani policjantka że takowy nastąpił bo kierowca wykonywał manewr… tłumaczenie „szyny były złe i podwozie było złe” takie troszkę nie na miejscu.

  • Za to ja nie słyszałem, żeby kierujący pojazdem wjeżdżający na PdR miał pierwszeństwo przed rowerzystą wjeżdżającym na PdR.
   A co do wyjątków to jeden znam. Pojazdowi uprzywilejowanamu rowerzysta powinien ustąpić pierwszeństwa. Także na PdR.

 2. Zlikwidować rowery dość ##dałowania

 3. Dodaj ronda, ulice i przejścia dla pieszych.
  Dosyć wypadków.

 4. Dobrze byłoby gdyby jeszcze rowerzyści też myśleli i zachowywali szczególną uwagę przy przejazdach dla rowerów.
  Niektórzy jeżdżą jak święte krowy. Bo on czy ona ma pierwszeństwo.
  Na cmentarzach dużo takich co mieli pierwszeństwo.
  Ludzie myślcie. To nie boli.

  • Jak dobrze że mamy rondo z pniakiem i rondo Mohyły. Ludzie myślcie to nie boli
   Na cmentarzach dużo takich co mieli pierwszeństwo.

 5. Kaskader wykluczony z wyścigu. Mam nadzieję, że w szpitalu wszystko przemyśli i nie wtargnie więcej pod samochód. Mogła to być też próba samobójcza ale to wykaże śledztwo.

 6. Słabsze jednostki same się eliminują.

 7. Wiekszosć jak nie wszystkie te przejazdy dla rowerow ,to tylko i wyłacznie stwarzanie zagrożenia ,są nierzadko usytuowane w taki sposób że czesto nawet uważny kierowca nie jest w stanie zauważyć takiego rowerzysty , tym bardziej jak rowerzysta porusza się z dużą szybkoscią

Dodaj komentarz

Z kraju