Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ekipa filmowa wystraszyła mieszkańców. Do skansenu zaczęli zjeżdżać strażacy i policjanci (zdjęcia)

Wczoraj późnym wieczorem na teren lubelskiego skansenu podjechało na sygnale kilka wozów strażackich. Służby ratunkowe zostały bowiem zaalarmowane o pożarze. Okazało się, że… trwają zdjęcia do serialu.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek około godziny 21:30. Mieszkające w pobliżu Muzeum Wsi Lubelskiej osoby dostrzegły nad skansenem łunę oraz kłęby dymu. Podejrzewając pożar zabytkowych obiektów od razu zaczęli o wszystkim alarmować służby ratunkowe.

Na miejsce skierowanych zostało kilka zastępów straży pożarnej oraz policja. Po przyjeździe okazało się, że żadnego zagrożenia nie ma, a jedynie ekipa filmowa realizuje scenę pożaru budynku. Co więcej, jak ustaliliśmy, ogień także nie był prawdziwy, choć z daleka rzeczywiście przypominał realny pożar.

Zdjęcia do serialu kostiumowego produkcji Telewizji Polskiej pt. „Matylda” w reżyserii Krzysztofa Langa realizowane są od kilku miesięcy. Do tej pory ekipa filmowa pracowała w kilku miejscach kraju, teraz przyjechała do Lublina. Na początek poszczególne sceny kręcone są w Muzeum Wsi Lubelskiej.

O ile często Lublin w produkcjach filmowych udaje inne miasta, tak tym razem zagra sam siebie. Zdjęcia zaplanowano również m.in. na Starym Mieście, plenery powstawać mają również poza miastem.

Ekipa filmowa wystraszyła mieszkańców. Do skansenu zaczęli zjeżdżać strażacy i policjanci (zdjęcia)

Ekipa filmowa wystraszyła mieszkańców. Do skansenu zaczęli zjeżdżać strażacy i policjanci (zdjęcia)

Ekipa filmowa wystraszyła mieszkańców. Do skansenu zaczęli zjeżdżać strażacy i policjanci (zdjęcia)

15 komentarzy

 1. Cała odpowiedzialność za sytuację i koszty powinna spać na ekipę i skansen. Za niedopilnowanie sprawy. Tyle!

 2. kto za to zapłaci ???

 3. Brak organizacji.

 4. kronikidewelozwoju

  Ale przecież to wszystko w ramach „promocji” Dziadogrodu. P0dobnie jak kręcące się w KÓłK0 na K0lesioseum motorki, czy P0chłaniający 50 mln dotacji rocznie aeroP0rt.

  Pewno w ramach tej promocji cfaniaki dostali plener za friK0, podczas gdy szary K0ziogrodzianin za sam wstęp musi wykasłać sowitą kwotę, a jak jeszcze chce fotografować, to zostanie złupiony odP0wiednio więcej. K0szty wasze, zysk Nasze.

 5. Ludzie zareagowali prawidłowo pali się, wzywa się straż pożarną.
  Dziwię się bo, Krzysztof Lang to doświadczony reżyser i zapewne też ma sprawdzoną ekipę, która powinna powiadomić dyrekcję skansenu Panią Bender – Motykę o takim przedsięwzięcie.
  Czy w takim przypadku, jak sceny będą nagrywane na Starym Mieście można liczyć na „powtórkę z rozrywki”?

  • Pola, rozrywka i pirotechnika będzie zapewne też na starówce. Pod pretekstem zdjęć do filmu wyczyści się z niechcianych lokatorów jakąś zacną kamienicę.

 6. Motyka … he, nie powinni zgłosić wcześniej do Straży Pożarnej i Policji? Dyrektor panuje jeszcze nad czymś w tym skansenie?

 7. w każdym cywilizowanym kraju…to zgłasza się do straży pożarnej jak chce się zrobić grilla…bo ktoś jak zobaczy dym może wzywać straż pożarna…

 8. Wsadzajcie więcej tych zakłamanych portretów polityków obojętnie z której strony, więcej! Przypominam że był to portal lublin 112, a teraz jest polityczna kloaka! Wywalam wszelkie linki, polubienia i nie wchodze w ten poczytny portal lublin 112!!!

Dodaj komentarz