Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek koło Kraśnika zakończył się tragicznie. Motocyklisty nie udało się uratować (zdjęcia)

Nie udało się uratować kierowcy jednośladu, który brał udział w wypadku koło Kraśnika. Wstępnie wiadomo już, że 19-latek kierujący BMW zajechał drogę nadjeżdżającemu z naprzeciwka motocykliście.

Pomimo starań ratowników, nie udało się uratować życia motocyklisty, który uczestniczył w wypadku w Stróży koło Kraśnika. Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce około godziny 16:50 na zjeździe z obwodnicy miasta. Na skrzyżowaniu z ul. Krakowską zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motocykl.

W momencie przyjazdu służb ratunkowych, motocyklista nie wykazywał funkcji życiowych. Przez kilkadziesiąt minut ratownicy medyczni wspólnie ze strażakami prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Nie przyniosła jednak ona skutku. Jak nam przekazano, ofiarą jest 44-letni mężczyzna.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalanie okoliczności, a przede wszystkim przyczyn wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW 19-latek, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo na posesję, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocykliście.

Droga w dalszym ciągu jest całkowicie zablokowana.

Wypadek koło Kraśnika zakończył się tragicznie. Motocyklisty nie udało się uratować (zdjęcia)

Wypadek koło Kraśnika zakończył się tragicznie. Motocyklisty nie udało się uratować (zdjęcia)

27 komentarzy

 1. BMW stoi w poprzek drogi, ale skierowane na zatoczkę autobusową. Jeśli wziąć ustalenia o zjeździe na posesję za pewnik, to niemal 2-tonowe auto „obróciło” po zderzeniu z 200kg motocyklem. Dodając do tego fakt, że zjeżdżając na posesję ma się raczej niską prędkość, to motocykl musiał zdrowo podawać!

 2. prawie Redaktor

  Że się tak zapytam: na jaką posesję? – trawę kosić? Po prostu cwaniaczek zabił człowieka! Może chciał zawrotkę na raz zrobić! Tym razem wyszło tragicznie.

  • A widzisz może fragment czerwonej kostki?
   Tam jest jakiś przejazd.

   Ale co to zmienia?
   Czy zawracał, czy skręcał to wg. ustaleń zajechał i tyle.
   To czy zawracał, czy kołował do odlotu nic tu nie zmienia.

  • Może na obiad jechał,albo na randkę,

 3. w lewo na posesję

  Prawo o ruchu drogowym nakazuje w takiej sytuacji ustąpić pojazdowi nadjeżdżającemu z naprzeciwka. Natomiast nic nie wspomina o obowiązku ustępowania pojazdom nadlatującym.

  • Za nadmierną prędkość najczęściej jest współwina w zdarzeniu, a nawet w sądzie całkowita odpowiedzialność może zostać orzeczona.
   Bo jak ktoś jedzie na przykład 200 na 50, to nie dość, że skraca czas manewrów i reakcji innych użytkowników drogi, to jeszcze percepcja pozostałych kierowców może nie odbierać, że coś się koło mnie pojawi tak szybko. Czasem to po prostu bardzo odległa kropka, która się materializuje w kilka sekund na boku samochodu…

   • Po pierwsze tam jest zakret wiec nie jechal 200 po drugie ty cymbale swoim oplem bys tam nawet 60 nie wszedł wiec sie zastanów co pierdolisz

   • Nareszcie rozsądny komentarz. Każdy motocyklista na szlifierce przekracza prędkość i to znacznie. Te maszyny po prostu do tego służą i z taką motywacją są kupowane.

 4. Ta dzisiejsza piękna pogoda niestety się nieco przyczyniła do kilku trupów…

 5. BMW NA OBRECZACH ALE CZAD I ZNOWU BMW GDZIE JEST WYPADEK BMW TA MARKA MA PECHA

 6. taki 19 katkom w glowkach die pie,li mysla ze juz sa bozkami na drogach. kaszkiet na pusty lep j gaz do dechy,

 7. tatus kupil auto i po aucie a czlowiek zginal

Dodaj komentarz